גם הלילה: המשטרה עצרה 10 חשודים בהתפרעויות בטובא זנגריה

במהלך הלילה ביצעו כוחות המשטרה מעצרים נוספים בכפר טובא זנגריה שבגליל, 10 תושבי הכפר, ביניהם קטין בן 14 נעצרו בחשד להתפרעויות, יידוי אבנים לעבר שוטרים, והצתת בניין המועצה לפני יומיים. המשטרה שומרת על כוננות גבוהה ופרוסה באזור כוחות גדולים

כוחות המשטרה עצרו הלילה 10 חשודים, ביניהם נער בן 14, ביידוי אבנים והתפרעויות, בכפר טובא זנגריה שבגליל. אתמול נעצרו 20 חשודים במעורבות באירועים הקשים שאירעו השבוע.

בנוסף, מהמשטרה נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי "במהלך הלילה נורתה אישה בשנות ה-30 לחייה על ידי אחד מתושבי הכפר, והיא פונתה כשהיא פצועה באורח קשה לבית החולים. החשוד בירי נעצר בעקבות פעילות מהירה של המשטרה באזור. ככל הנראה הירי בוצע על רקע סכסוך כספי".

כל החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בצפת. מפקד המחוז ניצב רוני עטיה הנחה את הכוחות לבצע מעצרים נוספים בימים הקרובים, נגד כל מי שיאספו נגדו ראיות בחשד למעורבות באירועי הימים האחרונים.

התפרעויות, אבנים על כוחות משטרה והצתת בניין המועצה

אחרי הצתת המסגד ביום שני האחרון, שעוררה סערה גדולה, האלימות בכפר טובא-זנגרי, חסמו עשרות צעירים תושבי הכפר את הכניסה לכפר ויידו אבנים לעבר כוחות משטרה.

בחלק מהמקרים אף נפתחה אש חיה לעבר שוטרים שהיו במקום, ולמרבה המזל לא היו נפגעים. המתפרעים הציתו אש בכמה מוקדים בכפר, בהם בניין המועצה, במתנ"ס ובמרפאה בכפר. נזק כבד נגרם למבנים.

בליל שני האחרון הנחה מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו לרכז מאמצים ולעשות הכל על מנת להגיע לאחראים להצתת המסגד בכפר במהירות האפשרית במטרה למצות עמם את הדין. המשטרה הודיעה כי המפכ"ל הנחה כבר לפני מספר שבועות על הקמת כוח משימה מיוחד של להב 433 במחוז ש"י, כדי להילחם באירועי ה"תג מחיר".

ראש מועצת טובא הודיע שיתפטר מחשש לחייו

תא''ל (במיל') צביקה פוגל, ראש המועצה הממונה מטעם משרד הפנים במועצת הכפר טובא זנגריה, סיפר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי ביקש לסיים את תפקידו בהקדם האפשרי מחשש שמקומיים ירצחו אותו."עד שלשום לא חששתי לחיי. משלשום, אני חושב שההסתה יכולה לגרום למטורף אחד לצאת ולפגוע בראש המועצה", אמר פוגל.

לפני שנתיים בדיוק נורה צרור לעבר לשכתו של פוגל, בזמן ששהה בה. "עברתי אירוע מאוד קשה בערב יום כיפור לפני שנתיים", סיפר פוגל. "רעולי פנים ירו לעבר המשרד שלי כשאני יושב בפנים, ובנס זה נגמר ללא נפגעים. שרפו לי גם את האוטו".

למרות הצהרותיו בתחילת תפקידו על רצונו להתמודד עם הפשיעה בכפר, פוגל מסביר כי הוא חש סכנה ממשית לחייו. "אמרתי שאני רוצה להתמודד עם קומץ המופרעים שמפרים את החוק בטובא זנגריה. במהלך שירותי הצבאי הייתי מוכן גם לסכן את חיי למען המדינה, אבל איני מוכן עוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת