חמאס מאיים: בלי שיפור תנאי האסירים - נמשיך לחטוף חיילים

ברצועת עזה מזהירים את ישראל מפני המשך הרעת תנאי הכליאה של בכירי הארגון. "נחטוף עוד חיילים ומתנחלים - עד שכל אסיר יטעם את טעם החופש", הודיע בכיר בארגון. "עוד חטופים כמו שליט בדרך"

האיומים שבים להישמע מרצועת עזה: בחמאס מזהירים היום את ישראל כי אם לא תשתנה ההחלטה להחמיר את תנאי מאסרם של בכירי הארגון בבתי הכלא - יפעלו על מנת לחטוף חיילים נוספים. במקביל, נמשכת שביתת הרעב ההמונית של אסירי החמאס בבתי הכלא, כשבעזה טוענים כי מצבו של אחד האסירים קשה כתוצאה מהשביתה בה פתח לפני מספר ימים.

"האסירים שלנו נתונים לקמפיין האכזרי והקשה ביותר נגדם ונגד קרוביהם", אמר הבוקר אחד מראשי החמאס בעזה, איסמאעיל אל-אשקר, במהלך עצרת שנערכה מול מטה הצלב האדום ברצועת עזה. "עשרות אסירים הועברו לבידוד, נאסר על משפחותיהם לבקר אותם ולטפל בהם והם עוברים עינויים קשים. היישות הציונית תישא במלוא האחריות לכל פגיעה בהם".

"נשפר את תנאי מחייתם של האסירים"

"מדיניות חטיפת החיילים והמתנחלים הציונים תימשך - עד שכל אסיר יטעם את טעם החופש", איים בכיר החמאס. "חטופים כמו שליט בדרך".

בתוך כך הודיע היום משרד האסירים הפלסטיני כי 1,500 אסירים פתחו היום בשביתת רעב, לאות הזדהות עם מאות אסירים נוספים ששובתים רעב בשבוע האחרון. "נעביר בכך את המסר הנדרש לעולם", אמר היום דובר משרד האסירים הפלסטיני. "המטרה היא להביא לסיום סבלם של האסירים המבודדים ושיפור תנאי מחייתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת