ברק: "כיפת ברזל נוספת באשדוד - תוך 10 ימים"

שר הביטחון ביקר היום במפעל 'אלתא' באשדוד, המייצר בין היתר את מערכת המכ"ם של "כיפת ברזל", והבטיח להרחיב את פריסת מערכת ההגנה על הדרום. "בכוונתנו להניע את 'כיפת ברזל' בכל הכוח קדימה", אמר ברק. "תוך כ- 10 ימים יהיה לנו מוקד שלישי של כיפת ברזל, ותוך פחות משנתיים יהיו אלפים רבים של מיירטים"

שר הביטחון אהוד ברק ביקר היום במפעל "אלתא" באשדוד, התרשם שם מהמכ"ם של מערכת "כיפת ברזל", והבטיח: סוללה שלישית תוצב באזור אשדוד בתוך 10 ימים.

"בכוונתנו להניע את 'כיפת ברזל' בכל הכוח קדימה", אמר ברק. "תוך כ- 10 ימים יהיה לנו מוקד שלישי של כיפת ברזל, שיוכל להגן במקרה של הידרדרות גם על אשדוד, חוץ מאשקלון ובאר שבע. אנחנו מתכוונים עד סוף השנה להגיע למצב שבו תהיה לנו סוללה רביעית ושניכנס לתוכנית חירום לאומית, שתביא אותנו תוך פחות משנתיים למצב של 9 סוללות, של אלפים רבים של מיירטים".

שר הביטחון הוסיף כי "זה מצב שמשנה מהיסוד גם את ההגנה על אזרחי המדינה, גם את הביטחון של האזרחים, למרות שהם עדיין צריכים מחסות וגם יגדיל חופש הפעולה של הדרג המדיני בכניסה לאירועים ובעוצמה של המכה לצד השני וביכולת לצאת". 

"נחושים בכוונתנו להכות במבצעי הפיגועים"

בהמשך התייחס ברק גם לפיגוע הדריסה בתל אביב ולהתרעה על פיגוע בדרום הארץ. "חווינו הבוקר פיגוע של דקירה ודריסה, כמעט בפתח של חודש ספטמבר", לדברי שר הביטחון.  "השב"כ , המשטרה וצה"ל, יהיו ערוכים ודרוכים כדי לא לאפשר למבצעי פיגועים להפריע לחיים השגרתיים בתוך ת"א ובתוך הערים שלנו" .
 
"אנחנו נמצאים גם הבוקר בערנות גבוהה בדרום, מול פיגוע אפשרי, דומה בחלק ממרכיביו לפיגוע שהיה לפני כ-10 ימים, וגם שם הדריכות גבוהה מאד. אנחנו נחושים בכוונתנו להכות במבצעי הפיגועים, לפעול ככל הניתן ליירט את הפיגוע ואנחנו חוזרים וקובעים שהאחריות היא מעזה, ובעזה. לא רק על הג'יהאד האסלאמי, אלא גם על החמאס ועל כל גורמי הכוח האחרים".

"כפי שפעלה לפני 10 ימים חוליית הפיגוע, אנחנו מעריכים שהיא איננה היחידה", ציין ברק. "אנחנו נערכים בכל האמצעים שבידינו, גם כדי לזהות, להגן ולסכל. אם פעולה כזאת תנסה לצאת לפועל ואני חוזר ואומר, המשלחים בעזה - לא יצאו נקיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת