צבי שליט: "נתניהו, עליך להציל את גלעד"

משפחתו של החייל החטוף תחגוג ביום ראשון הקרוב יום הולדת 25 לגלעד - בהיעדרו. בראיון לחדשות 2 באינטרנט מעביר היום סבו של גלעד, צבי שליט, ביקורת על הממשלה וקרא לראש הממשלה נתניהו לפעול במסגרת סמכותו. "זה מחדל ששנתיים מאז הקלטת ועדיין לא יודעים מה מצבו של גלעד", אמר שליט

ביום ראשון הקרוב תציין משפחת שליט את יום הולדתו של גלעד, השישי במספר מאז נפל בשבי החמאס. היום סיפר לחדשות 2 באינטרנט צבי שליט, סבו של גלעד, מעט על התחושות הקשות במשפחה לקראת יום ההולדת ואמר: "מאז פרסום הקלטת, אנחנו נמצאים בשנתיים הקשות ביותר בשבי של גלעד".

"המגעים לשחרורו של גלעד הופסקו יום לפני הפיגוע בדרום ואנחנו מחכים לחידושם", סיפר שליט. "במשך חמש השנים האחרונות אנחנו מחכים לשובו של גלעד וכל פעם מתאכזבים מחדש. כל התקוות שטיפחנו - במבחן התוצאה היו אפס", אמר שליט בצער.

בהמשך הראיון סיפר צבי שליט על פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני כשנה והגדיר אותה "עקרה". "לא קיבלתי שום תקווה מהמפגש הזה", סיפר. "כשנכנסתי ללשכתו של נתניהו בכנסת אמרתי שאני רוצה לצאת עם בשורה. בחוץ חיכו לי הרבה אנשי תקשורת ואני יצאתי בלא כלום".

"גזירה מאדם שיכול להחזיר את גלעד ולא עושה זאת"

"המכה הזו שספגנו עם חטיפתו של הנכד שלי נמשכת שנים והחיים שלנו נפגעו קשות מהמצב הזה. אנחנו משפחה שכולה", הוסיף שליט ואמר: "ההבדל הגדול הוא שאת נפילת הבן קיבלנו כגזירה משמיים וכאן יש גזירה שהיא לא משמיים, אלא גזירה מאדם שיכול להחזיר את גלעד ולא עושה זאת".

עוד אמר סבו של גלעד שליט: "נוסף לצער, יש כאן גם צער על המחדל הזה שגלעד שנה שישית שם, ושנתיים מאז הקלטת לא יודעים מה מצבו". שליט סיים את הראיון בקריאה נחרצת לראש הממשלה: "עליך לעשות את הצעד שאתה מוסמך לו, ולא לחכות לאישור הממשלה. עליך להציל את גלעד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת