צפו: הגראד זורע בהלה בחוף אשדוד; יותר מ-30 נפילות מהבוקר

מטח הרקטות מעזה הולך וגובר: אחרי ירי מאסיבי לעבר קריית מלאכי וסביבותיה ולעבר יישובי מערב הנגב, ירו הפלסטינים רקטה שהתפוצצה בחוף ימה של העיר. אין נפגעים ונזק. צפו ברגעי הבהלה שם. משעות הבוקר נרשמו 30 נפילות בשטח ישראל

 

האש לדרום נמשכת - במגמה של הסלמה. רקטת גראד התפוצצה הערב במרינה של אשדוד. כוחות הביטחון הגיעו למקום, כשבתקרית זו לא נפגע איש ולא נגרם נזק. עופר אשטוקר, עיתונאי "אשדוד נט", תיעד את הרגעים שבהם החלה להישמע צפירת האזעקה בחוף ימה של אשדוד ואת הבהלה הרבה שאחזה בנופשים שם, שנמלטו בהמוניהם אל מקום מבטחים - עד ששמעו את קולות הנפץ של הרקטות בקרבת מקום.

משעות הבוקר נרשמו כ-30 נפילות בשטח ישראל. בשעות הערב יירטה מערכת "כיפת ברזל" רקטת גראד שנורתה לעבר העיר אשקלון. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. מוקדם יותר, בשעות אחר הצהריים, החלו הפלסטינים לירות רקטות גראד לעבר קריית מלאכי ויישובי חבל לכיש. מאוחר יותר, התפוצצה גם רקטת קסאם בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול שבמערב הנגב. בכל המקרים לא ידוע על נפגעים. אזרחים דיווחו כי גם באזור גדרה ובאר טוביה נשמעה אזעקה.

מקורות פלסטינים דיווחו כי במקביל, תקף חיל האוויר חוליית משגרי רקטות בשכונת זיתון שבמזרח העיר עזה והרג לפחות אדם אחד. אין לטענה זו כל אישור מקרב גורם ישראלי.

רוב הרקטות שנורו משעות אחר הצהריים התפוצצו בשטחים פתוחים באזור. אחת הרקטות פגעה במפעל וגרמה בו לדליקה. לא ידוע על נפגעים במקום. חבלנים של מחלקת הביטחון במועצה האזורית אשכול עורכים סריקות לאיתור נפל הרקטה שנפל בתחומם.

ח"כ לשעבר צבי הנדל, מפונה גוש קטיף שמתגורר כיום בקרוואן ביישוב יד-בנימין, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הייתה אזעקה. תוך כדי, שמעתי במו אוזניי שני קולות נפץ. לנו, במתחם מפוני גוש קטיף, אין ממ"דים ולכן אנחנו מחכים לשמוע את הנפילה, בתקווה שזה יהיה רחוק. אין לנו מה לעשות חוץ מלהתפלל שזה יעבור בשלום".

הנדל סיפר כי "בבניין שבנוי מלבנים מתחבאים מתחת לשולחן, כדי שאם הוא ייפגע – ההריסות לא יפגעו בך. במבנה מקרטון שבו אנו גרים כבר שש שנים אין לנו את ה'בעיה' הזאת".

שעות לפני כן, בבוקר, נפצעו בהתפוצצות רקטות גראד באשדוד שישה בני אדם. אדם אחד כבן 30 נפצע קשה מרסיסים בבטנו, אדם נוסף נפצע בינוני - וארבעה אחרים - קל.

ברשות מגנים את הפיגוע - ואת ישראל

נוסף על פעילות חיל האוויר הערב, דיווחו בשעות הצהריים הפלסטינים על כמה תקיפות במחנה הפליטים נוסייראת שבמרכז רצועת עזה. בתקיפות אמש ברצועה נהרגו שישה אנשים - חמישה מהם בכירי הארגון שהוציא את מתקפת הטרור לפועל ולפי הפלסטינים, גם ילד אחד.

בתגובה על האירועים בדרום ועל פעילות התגמול של ישראל ברצועה, התייחס היום נביל שעת, יועצו הבכיר של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, הן לפיגוע המשולב בדרום וגם לתגובה הישראלית אליו.

"אנחנו מרגישים שאי אלימות היא הדרך להתקדם ולמצוא פתרון לסיום הכיבוש הישראלי", הוא אמר - והדגיש כי מנגד, "איננו יכולים לקבל בשום פנים ואופן את מדיניות הנקמה הישראלית נגד האזרחים שלנו בעזה, שהיא בבחינת עונש קולקטיבי ופשע מלחמה".

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

מאות ליוו את פסקל אברהמי בדרכו האחרונה

דקה אחר דקה: שחזור מתקפת הטרור

ראש הממשלה: "נגבה מהטרור מחיר כבד מאוד"

צפו בדרמה בשידור חי: האש חודשה

נהג הרכב הפרטי שנפגע וניצל בנס מדבר

ברק: "המקור הוא בעזה, נפעל במלוא הכוח"

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

מיהם שני האחראיים לפיגוע?

חמאס הורה לאנשיו לרדת למחתרת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת