קריית גת: רקטת גראד נורתה לעבר העיר

טפטוף הרקטות מעזה הופך בהדרגה לזרם איתן של טרור מכיוון רצועת עזה. אחרי שבמהלך הלילה נורו לאזור חבל לכיש ולסביבות אשקלון רקטות, שבו קולות הנפץ להחריד את אזור הדרום. דיווחים ראשוניים מצביעים על כמה נפגעי חרדה. קב"ט שדרות: "מתוך הניסיון שלי בעשור האחרון, ככה מתחילות הסלמות"

גראד באשקלון, אמש (רויטרס)

הטרור מכיוון הרצועה אינו פוסק: שתי רקטות גראד התפוצצו שוב סמוך לקריית גת. דיווחים ראשוניים מצביעים על כך שבמקום כמה נפגעי חרדה. הירי הערב בא אחרי לילה ארוך שבו הפכו יישובי חבל לכיש ואזור אשקלון למטרות עבור המחבלים, וספגו את הירי. כתגובה על מה שמסתמן כהסלמה, תקף צה"ל לפנות בוקר כמה מטרות ברחבי רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

קובי הרוש, קב"ט שדרות, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "זיהינו יציאה של רקטה. היא הייתה בתחומי המועצה האזורית לכיש, כמו אתמול. כנראה בשטחים פתוחים. אנו עדיין בסריקות אחר הנפל. ראיתי אמבולנס יוצא מאחד היישובים בסביבה. מתוך הניסיון שלי בעשור האחרון, ככה מתחילות הסלמות. בדיוק באופן הזה. פעם פה ופעם שם, יום אחרי יום. התחושה שלי היא לא טובה".

דובר צה"ל: לא נסבול פגיעה באזרחי ישראל

במקביל, מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי צה"ל כבר החל בירי תגובה, שממנו נפצעו שלושה בני אדם בדרגות שונות בשכונת תופאח שבמזרח העיר עזה. בצה"ל בודקים את הדיווח אך טרם אישר אותו. לדברי הפלסטינים, הפצועים הם חברי החולייה שהייתה אחראית לירי.

מדובר צה"ל נמסר הערב בתגובה: "כלי טיס של חיל האוויר תקף בצפון הרצועה את החוליה ששיגרה מוקדם יותר רקטה לעבר יישובי חבל לכיש. צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל, וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד כל גורם שמפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת לכך ועליו מוטלת האחריות".

שלשום נפצעה בינוני אזרחית ישראלית כבת 54, תושבת הפזורה הבדואית במקור מפגיעה ישירה של רקטת קסאם במבנה שבו התגוררה סמוך לקיבוץ במועצה האזורית חוף אשקלון. הפצועה היא רעייתו של שומר השדות של הקיבוץ.