אחרי בלימת המשט - כוננות מטס?

לפחות באופן דיפלומטי, ולמרות המחאות ביוון, ניתן לומר שהמשט לעזה כבר לא ייצא. לפחות לא במתכונת המתוכננת. אבל הפעילים כבר עובדים על המחאה הבאה על המצור על עזה: עשרות צפויים להגיע ביום שישי בטיסות לנמל התעופה בן גוריון

בישראל חוגגים בשקט יחסי ניצחון דיפלומטי מוחץ, שהטביע את המשט השני. הקשר האישי בין ראש/ הממשלה נתניהו לעמיתו היווני, הלחץ הישראלי והאמריקני על אתונה, הביטול טורקי והמשבר הכלכלי ביוון, כולם חברו יחד כדי שיוון תחליט לעצור את הספינות לפני צאתן.

המחאה עברה ליוון אבל היא מצומצמת. פה שביתת רעב, שם הפגנה מול שגרירות, ואיומים לנסות לצאת לדרך למרות השמירה ההדוקה, אבל הרוח נושבת קרירה בפני המארגנים.

באין משט, עוברים בישראל לכוננות מטס. התנועה לשחרור פלסטין קוראת בסרטון שהופץ באינטרנט בימים האחרונים לעשרות פעילים פרו פלסטינים, להגיע במטוסים לישראל, להפגין ולהתפרע בנמל התעופה בן-גוריון.

נתב"ג? "נמל התעופה לוד"

עשרות כבר הודיעו שיגיעו. המשטרה פרסה כוחות כבר כעת, כדי לבדוק אנשים חשודים. יש כוונה להקים חדר פיקוד קדמי של המשטרה בשדה התעופה, כדי להיערך לכל תרחיש. "לעצור ספינה זה קל יותר מזרם של אנשים בודדים", מודים בישראל.

"הרעיון הוא לגייס כמה שיותר משתתפים, בעיקר פלסטינים", הסביר פול לארודי, אחד ממארגני המיזם, למשתתפים. "לטוס אל נמל התעופה לוד שידוע גם בשם 'נמל התעופה בן גוריון'".

המטס מתוכנן ליום שישי הקרוב. במשטרה, בצה"ל ובשב"כ נערכים למנוע הפתעה מכיוון בלתי צפוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת