עוד תקלה בספינה מהמשט

תקלה התגלתה במדחף של ספינה אירית שאמורה לקחת חלק במשט לעזה. מארגני המשט משוכנעים כי מדובר בחבלה ישראלית מכוונת. לפני שלושה ימים התגלתה תקלה בספינה שוודית שגם לה קראו המארגנים "חבלה". עם זאת, המארגנים מבטיחים: "זה לא יעזור, אנחנו בכל זאת נבוא"

עוד תקלה בספינה שעשויה לעכב את יציאת המשט לעזה. לאחר התקלה הטכנית שהשביתה את הספינה השוודית "ג'וליאנו", נציגי המשט הודיעו אמש כי תקלה נוספת התגלתה במדחף של ספינה אירית. מארגני המשט הוסיפו כי הם אינם יודעים עדיין עד כמה חמורה התקלה, אך מאמינים כי מדובר בחבלה מכוונת שהם מייחסים, גם הפעם, לסוכנים ישראלים.

דרור פיילר, ממארגני המשט, אמר לחדשות 2 כי לדעתו לא מדובר בתקלה, אלא בחבלה: "מי שראה את זה בעיניו רואה שזו חבלה", הוא מספר, "ראיתי את מה שקרה, הצורה שבה הפגיעה נראית היא של שיוף מכוון עם מכשיר חשמלי מתחת למים", לדבריו, "זה לא דבר חובבני, זה מישהו מקצועני עשה את זה", הוא מספר.

פיילר טוען כי גם התקלה הקודמת הייתה חבלה מכוונת. "גם בספינה השוודית-יוונית זו הייתה חבלה", הוא אומר, "היחידה שנהנית מתוצאות של חבלה כזו היא מדינת ישראל, שרוצה לעצור לנו את המשט", אומר פיילר אך מבטיח: "זה לא יעזור, אנחנו בכל זאת נבוא".

ברק: "נהיה מוכנים להתנגדות אלימה מאד"

"אנחנו נהיה מוכנים יותר טוב מבעבר לכל התפתחות. הנחת העבודה לכוחות היא שהם עלולים לפגוש התנגדות אלימה מאד, מכל מיני סוגים, כולל שימוש בנשק" - כך אמר אתמול שר הביטחון אהוד ברק בראיון למהדורה המרכזית של חדשות 2, לקראת המשט הקרוב לעזה.

"אם האוניות לא ייענו להוראה לפרוק את המטען באשדוד או באל-עריש - הנחיתי את צה"ל, בהתאם להחלטת הקבינט, לעצור אותן אם האזהרות לא יעזרו", אמר ברק. "זה לא מסע של צופי ים, אבל גם לא ספינות קרב של מחבלים. בהסתברות גבוהה זה יהיה משט יותר שקט מהקודם, ללא השתתפות ארגון ה-IHH והטורקים, אבל איש לא יכול לצפות אם לא תהיה שם קבוצה קטנה שתנסה להתנגד בכוח, או במקרה יותר קיצוני - כלי נשק שיופעל נגד חיילי צה"ל".

שר הביטחון הוסיף כי "יש מידע ממשי שאחד הדברים שמובילים בספינות הוא חומרי הדברה כימיים, חומרים שאסור להכניס לעזה כי הם עלולים לשמש בתעשיית ייצור חומרי נפץ", אבל הדגיש כי "בין זה ובין כוונה קונקרטית לפגוע בחיילי צהל יש מרחק מסויים, אבל טוב שמתכוננים לכל האפשרויות".

"אין היסטריה, הכוחות מתכוננים כמו שצריך, אנחנו נהיה מוכנים יותר טוב מבעבר", סיכם ברק. "מה יהיה באמת? את זה אף אחד לא יודע".

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי וקרן בצלאל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת