נספח צה"ל ברוסיה חשוד בריגול לטובת ישראל

הותר לפרסום: אל"מ ואדים ליידרמן, הנספח הצבאי במוסקבה, נעצר בתחילת השבוע על ידי כוחות הביטחון הרוסים במהלך ארוחה עם משפחתו במסעדה במרכז העיר. הוא נבדק כאחרון הפושעים, כשהפשיטו אותו לעיני בני משפחתו וכל יושבי המסעדה, והוא נלקח למעצר. רק בעקבות לחץ דיפלומטי מאסיבי הוא גורש בחזרה לישראל

תקרית דיפלומטית חמורה ביותר בין ישראל לרוסיה, בעקבות מעצרו וגירושו של נספח צה"ל במדינה - החשוד בריגול לטובת ישראל.

אלוף משנה ואדים ליידרמן, הנספח הצבאי במוסקבה, נעצר בתחילת השבוע על ידי גורמי מודיעין רוסים במהלך ארוחה עם משפחתו במסעדה במרכז העיר - בחשד שהוא אוסף מידע מסווג עבור ישראל. הוא נבדק כאחרון הפושעים, כשהפשיטו אותו לעיני בני משפחתו וכל יושבי המסעדה, והוא נלקח למעצר.

לאחר בירור שנעשה מול הרשויות ברוסיה, התברר שאל"מ ליידרמן נחשד בריגול לטובת ישראל. לאחר לחץ דיפלומטי ישראלי בכל הרמות במטרה למנוע את המשך מעצרו ואולי אף כתב אישום באשמת ריגול, הוא גורש הבוקר לישראל. אשתו וילדיו של הקצין עדיין נמצאים במוסקבה, ואמורים לעזוב את רוסיה לקראת החופש עם סיום תקופת לימודיהם.

עם הגיעו לישראל, נחקר הקצין על ידי השב"כ, ואף עבר בהצלחה בדיקת פוליגרף. מדובר צה"ל ודובר משרד הביטחון נמסר בתגובה כי "הקצין עבר בדיקת פוליגרף בצורה טובה, ונמצא שטענות הריגול משוללות כל יסוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת