הסברי גלנט לא פתרו הספקות

האלוף גלנט העיד במשך 4 שעות בפני המבקר – 4 שעות שעשויות לקבוע את עתידו. בצאתו לא ענה לשאלות, אך מקורביו אמרו כי הוא ענה למבקר. גורם הבקיא בפרטים: גם לאחר ההסברים – מסכת העובדות נותרה בעייתית

כשלושה שבועות לפני מינויו לתפקיד הרמטכ"ל, התייצב האלוף יואב גלנט בלשכת מבקר המדינה לשימוע בסוגיית הקרקעות שבנחלתו במושב עמיקם. גלנט מסר את גרסתו בפני מיכה לינדנשטראוס במשך כארבע שעות ובסיום העדות סירב למסור תגובה.

מקורביו סירבו להתייחס לפרטים אך אמרו כי הוא השיב על כל השאלות. "כעת הדבר אינו בידיים שלנו, זה עובר מרכילאים למקצוענים".

תשובותיו של גלנט יכריעו את תוצאות חקירתו של המבקר לינדנשטראוס, שמסקנותיו יועברו עד סוף השבוע ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שיחליט אם יוכל להגן על גלנט בבג"ץ בדיון בעתירה נגד התנהלותו במושבו והטענות בגין השתלטות לכאורה על קרקעות ציבוריות.

הערב סיפר מירון חומש, מי שהיה ראש מנהל מקרקעי ישראל, על פנייתו האישית של גלנט אליו לאישור סיפוח הקרקעות ב-1997. "הוא העלה שני נושאים: אחד, הקלה במחיר שהוא צריך לשלם למנהל מקרקעי ישראל, ודבר שני היה זירוז הליכים בהקצאות הקרקעות", נזכר חומש. "על שניהם עניתי שאני לא מתערב".

"אין בתים כמו של גלנט"

ב-2003 גלנט פנה שוב למנהל, אז בקשתו אושרה "לפנים משורת הדין". "זו תקופת שרון", רומז חומש, "זה כל מי שחי בארץ הזאת יודע. זה לא הובא לידיעתי בתוקף תפקידי כזה או אחר בתוך המנהל. אני לא הייתי מעורב בזה".

לבסוף, מתייחס ראש מנהל מקרקעי ישראל לשעבר לשטחה של אחוזת הרמטכ"ל המיועד. "הבית של מר גלנט בהיקפים שלו, כפי שהם פורסמו בעיתונות, הוא חריג בנוף של בניה במושבים", הוא מודה. "אין כאלה בסדרי גודל כזה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד בנושא:

לשכת הרמטכ"ל תישאר ריקה?

קלודין גלנט: מנסים להכשיל את המינוי בכוונה

בג"ץ: ניתן להמשיך במינוי גלנט

ממצאי המבקר בפרשת גלנט נחשפים

גלנט יוזמן לבירור במשרד המבקר