צה"ל: המפגינה בבילעין מתה ממנת יתר של תרופות בביה"ח

אחרי לא מעט גרסאות מצד ישראל, הפלסטינים והמפגינים בבילעין, צה"ל מפרסם את מסקנות התחקיר שערך בעקבות מות המפגינה ג'ווהאר אבו רחמה. לדברי גורמים בצה"ל , המפגינה בבילעין נפגעה קל מגז מדמיע, ומתה ממנת יתר של תרופות בבית החולים

טיפול רפואי לקוי ולא שאיפת גז מדמיע, הוא שהרג את המפגינה ג'ווהאר אבו רחמה מבילעין. כך עולה מפרסום מסקנות תחקיר צה"ל בעקבות מותה של אבו רחמה במהלך הפגנה נגד גדר ההפרדה בבילעין שהתקיימה ביום האחרון של השנה האזרחית.

ממסקנות התחקיר עולה שאבו רחמה בת ה-36 אכן נפגעה משאיפת גז מדמיע שפיזרו כוחות צה"ל נגד המפגינים, אלא שלטענת הצבא, היא נפגעה באורח קל בלבד. מרגע שהגיעה לבית החולים ברמאללה, היא קיבלה טיפול רפואי לקוי שדירדר את מצבה, והביא בסופו של דבר למותה.

בניגוד לטענת הפלסטינים, בצה"ל טוענים שאבו רחמה קיבלה מנת יתר של תרופות וביניהן כמות גדולה של אטרופין שהכריעה את מערכות גופה. אותו טיפול הביא בסופו של דבר למותה.

מותה של ג'וואהר אבו רחמה נקבע בבית החולים ברמאללה ב-1 בינואר. שנה לפני כן נהרג אחיה במהלך הפגנות באותו מקום. זמן קצר לאחר מותה, הרופאים בבית החולים ברמאללה דיווחו כי מותה נקבע כתוצאה מהרעלת גז שנגרמה מהחומר הפעיל בגז המדמיע.

ספק אם מסקנות התחקיר הישראלי יסיימו את העיסוק בפרשה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק