לפני סיום: הרמטכ"ל נפרד בטיסה

רגע לפני שהוא פושט את המדים, רא"ל גבי אשכנזי ערך ביקור פרידה בבסיסי חיל האוויר נבטים ורמון. במהלך הביקור הוא נפגש עם משפחות לוי ואיטקיס שאיבדו את יקיריהם בנובמבר האחרון בטיסת אימון במכתש רמון. אשכנזי לא הסתפק בביקור על הקרקע וערך גם טיסת פרידה במטוס "הקרנף" שלקח חלק במבצע "אנטבה"

טיסת פרידה, היום (דו"צ)

גם חיל האוויר זוכה לביקור פרידה מהרמטכ"ל: רב אלוף גבי אשכנזי ביקר היום בבסיסי חיל האוויר רמון ונבטים במסגרת סבב ביקורי הפרידה מיחידות צה"ל השונות לקראת סיום תפקידו, וזכה לערוך טיסת פרידה.

אשכנזי, שבמשך כל שירותו היה על היבשה, לא הסתפק בביקור על הקרקע, וערך את חלק מביקור הפרידה בטיסה. הוא יצא לטיסה מבסיס נבטים במטוס ה"קרנף", שלקח חלק במבצע החילוץ באנטבה, ובמהלך הטיסה נחת המטוס בשטח חולי וביצע תרגיל מתקדם.

"חיל האוויר הוא הזרוע האסטרטגית של צה"ל, חיל שיודע לבצע משימות קרובות ורחוקות על הצד הטוב ביותר", אמר הרמטכ"ל במהלך ביקורו. "אני יודע כי אתם הטובים ביותר ואתם יתרוננו האמיתי".

במהלך הביקור שנערך במעמד מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן, נפגש הרמטכ"ל גם עם בני משפחותיהם של רב-סרן עמיחי איטקיס (28) משדה ורבורג, ושל נווט חיל-האוויר, רב-סרן עמנואל לוי (30) ממעלה אדומים, שנהרגו בהתרסקות מטוס "הסופה" בחודש נובמבר האחרון.

גם הביקור הזה כלל טיסה, שבה עבר אשכנזי מעל מקום ההתרסקות. "זהו ביקור מרגש ומיוחד. אזכור לעד את ההצדעה לטייסים שנפלו", אמר אשכנזי בתום טיסתו במטוס ה"סופה", מהמטוסים המתקדמים בחיל-האוויר. עם חזרתו של הרמטכ"ל לבסיס נפרד מבכירי החיל ונערך לכבודו משמר כבוד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק