בכיר חמאס על עסקת שליט: "המתווך עשוי להביא לפריצת דרך"

סיבה לאופטימיות? בריאיון בעילום שם שהעניק בכיר חמאס לעיתון "אל-חיאת", אמר הבכיר כי הצעתה האחרונה של ישראל לחמאס בנוגע לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט היא "טובה", וארגונו שוקל ברצינות להיענות בחיוב. עוד הוסיף הבכיר שהמתווך הגרמני ביקר בעזה מספר פעמים בחודשים הקרובים, ואמור לשוב לאזור בקרוב

העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון מדווח כי בחמאס הביעו שביעות רצון מההצעה הישראלית האחרונה בנוגע לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, וכי הארגון ישקול להיענות בחיוב להצעה האחרונה שהעבירה ישראל, אותה הגדיר כהצעה מספקת יותר מהקודמות שהועברו. הידיעה פורסמה הבוקר לראשונה ברשת ב' של קול ישראל.

את פרטי המידע סיפק לעיתון אחד מבכירי החמאס, המצוי ברזי המו"מ עם ישראל וביקש להישאר בעילום שם. הבכיר הוסיף כי בשלושת החודשים האחרונים ביקר המתווך הגרמני גרהארד קונראד מספר פעמים ברצועת עזה וניהל מספר שיחות עם ראשי החמאס, במטרה לחתום על עסקה עם ישראל. הבכיר הוסיף כי המתווך אמור לשוב לאזור בשבועות הקרובים.

ראש אמ"ן: אפשר היה לעשות יותר למען שליט

בפעם הראשונה מאז שנחטף לעזה, מביעה אישיות ביטחונית בכירה ביקורת על מהלכי ישראל בנושא וטוענת שהתשובה לשאלה שמטרידה רבים במדינה חיובית.

ראש אגף המודיעין היוצא, האלוף עמוס ידלין, פתח את כל הקלפים בראיון לנחום ברנע וטוען כי היה צריך להקשיח את היחס לאסירי החמאס, להפעיל עוד מנופים ולבצע עוד פעולות. עם זאת אומר ידלין: "אני לא מסכים שצריך לעשות הכל על מנת להשיב את גלעד לישראל".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק