"בכיר מודיעין סורי העביר מידע לישראל על מתקני הגרעין"

"פרשת הריגול הישראלית" לכאורה שנחשפה במצרים - מסתעפת: אחרי החשיפה בשבוע שעבר כי בכיר סורי מעורב בפרשה, חושף היום עיתון מצרי כי מדובר בבכיר במנגנוני המודיעין הסוריים שהעביר מידע לישראל על מתקני גרעין והעשרת אורניום בסוריה. "המידע סייע בתקיפת הכור בסוריה ב-2007", דווח במצרים

פרטים חדשים על "רשת הריגול הישראלית במצרים": המרגל הסורי עליו דווח כי הוא מעורב ברשת הריגול הישראלית, שנחשפה לכאורה בשבוע שעבר במצרים, הוא האחראי על תכנית הגרעין בשירותי המודיעין הסוריים - כך חושף היום העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום".

על פי הדיווח, הבכיר הסורי בשם סאלח א-נג'ם, צילם מתקני גרעין סוריים ואסף מידע על התפתחות תכנית הגרעין ומתקני העשרת האורניום במדינה. "א-נג'ם העביר גם מידע על המקומות בהם נקברת הפסולת הרדיו-אקטיבית", דווח בעיתון.

"סייע לתקוף את מתקני הגרעין בספטמבר 2007"

"המידע על הבכיר הסורי הועבר במהלך חקירתו של המעורב המצרי בפרשה, טארק עבד א-ראזק", דווח עוד. "הוא חשף את שמו של הסורי, וסיפר כי עבד עם המוסד שנים ארוכות".

עבד א-ראזק סיפר בחקירתו עוד, על פי הדיווח בעיתון, כי קיבל מעמיתו הסורי מידע אודות מיקומם המדוייק של מתקני הגרעין הסוריים - והעביר אותו למומחה גרעין ישראלי. "המידע הזה סייע לישראל לתקוף את מתקני הגרעין הסוריים בספטמבר 2007", דווח.

במקביל, דווח כי ממצאי החקירה במצרים מעלים בשלב זה כי לא מעורבים פעילים נוספים של המוסד בפרשה. הדיון הראשון בבית המשפט המצרי, על פי הדיווחים במצרים, ייערך ב-15 בינואר.

"ניסה לגייס עורך עיתון המקורב לסוריה ולחיזבאללה"

בשבוע שעבר דיווח העיתון "אל-ערב", היוצא לאור במפרץ, כי הפרטים הרלוונטיים הקשורים לסוריה בפרשה צפויים להיחשף בקרוב. כתוצאה מהחקירות במצרים, עדכוני מנגנוני הביטחון המצריים את המקבילים להם בסוריה, על בסיס מידע שהתקבל מטארק עבד אל-ראזק", פורסם בעיתון. "חקירתו הביאה למעצר של בכיר במנגנוני הביטחון הסוריים, שהוכח כי ריגל לטובת ישראל. שלטונות הביטחון הסוריים יחשפו את רשת הריגול הזו, עם סיום החקירה בנושא".

"הנאשם עבד אל-ראזק חשף במהלך חקירתו כי סוכני המוסד עמם עבד דרשו ממנו להיכנס לסוריה מספר פעמים, תחת זהות מצרית בדויה", דווח עוד. "הוא התחזה לסוחר, והצליח לקשור קשרים עם בכיר סורי - ממנו קיבל מידע הפוגע בביטחונה של סוריה. המידע הועבר לקציני המוסד". החקירה, לכאורה, חשפה גם כי המוסד ניסה לגייס באמצעות עבד אל-ראזק את עורך עיתון לבנוני המקורב למשטר הסורי ולחיזבאללה.

"מנגנוני הביטחון המצריים, הסוריים והלבנוניים השקיעו מאמצעים משותפים בסוגיה הזו - מה שהביא לחשיפתן של מספר רשתות ריגול, לרבות בתחום התקשורת", דווח. "כל מדינה שומרת לעצמה את הזכות לבחור את המועד בו תחליט לחשוף מידע על רשתות הריגול הללו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"רשת הריגול הישראלית במצרים" - סיקור מיוחד:

גורם רשמי במצרים: עצרנו 4 מרגלים לטובת ישראל

מצרים: שמות ה"מרגלים" הישראלים - "אדי משה ויוסף דימור"

דיווח: מצרים תקשה על כניסת ישראלים לשטחה