מנהיג הטרור מהמרמרה בעזה - הסכין הוענקה לחמאס במתנה

פעיל הטרור וחבר הפרלמנט התימני, שהצטלם מניף שברייה על סיפון הספינה הטורקית והפך לסמל המאבק האלים בחיילי צה"ל - הצליח להגיע לרצועת עזה. הוא התקבל בכבוד מלכים, סיפר את עדותו בטקס מיוחד, העניק לחמאס מתנה - השברייה מהספינה - והצהיר: "דקרתי איתה ציונים על הסיפון"

"כוכב" משט ה"מרמרה" חוזר - ובגדול: פעיל הטרור וחבר הפרלמנט התימני, שהצטלם על גבי סיפון הספינה הטורקית באירועי המשט מנופף בידיו עם שברייה, העניק אותה כמתנה לראש ממשלת החמאס ברצועת עזה, איסמעיל הנייה - זאת במהלך ביקורו הנערך בימים אלו, במסגרת משלחת הסיוע שנכנסה לשטחי רצועת עזה דרך מעבר רפיח.

השייח' אבו עז א-דין אל-עזמי הוא אחת הדמויות שהובילו את ההסתה הקשה של פעילי המשט, במהלך ימי ההפלגה מטורקיה לישראל. תמונתו מחייך כשבידו השברייה, והצהרותיו כי הוא ממתין לחיילי צה"ל על הספינה, התפרסמו בכל כלי התקשורת.

השבוע הוא הצליח לממש את רצונו להגיע לרצועת עזה, ונכנס אליה במסגרת שיירת הסיוע שנכנסה דרך היבשה, במעבר רפיח, לרצועת עזה. השיירה התקבלה בכבוד של מלכים בצד העזתי, ואנשיה - חלקם נמנו עם פעילי המשט, משתתפים בימים האחרונים בטקסי כבוד ברחבי רצועת עזה.

במהלך אחד הטקסים, בו נכח ראש ממשלת החמאס איסמעיל הנייה, הפתיע אותו השייח' אל-עזמי כשהעניק לו מתנה לה אפילו הנייה לא ציפה: השברייה עמה הצטלם על גבי הספינה. "עם הסכין הזו דקרתי ציונים על סיפון הספינה", הצהיר פעיל הטרור לקול תשואות הקהל.

ה-IHH: "תיכננו להגיע לאל-עריש"

בטקס עצמו נאם אל-עזמי והשמיע את גרסתו באשר למה שהתרחש על סיפון הספינה ברגעי ההשתלטות. לאחר שסיים את דבריו, ניגש להנייה, הסיר מעל בגדיו את החגורה המיוחדת אותה נשא גם במהלך השייט - ועליה השברייה, והעניק אותן להנייה. "זוהי מתנת העם התימני", הצהיר אל-עזמי. "זוהי תמונה היסטורית", אמרו היום בעזה.

במקביל, ועל רקע חידוש עדויות הבכירים הישראליים בפרשת המשט, טען היום בולנט ילדרים, ראש ארגון ה-IHH הקיצוני שארגן את משט ה"מרמרה", כי ראשי המשט דווקא תכננו בסופו של דבר להגיע לנמל אל-עריש ולא להתעמת עם כוחות צה"ל בלב ים.

"תכננו זאת מראש, ואף יידענו על כך את ישראל וארצות הברית", אמר ילדרים בראיון מיוחד לעיתון טורקי. "חיכינו שהספינות הישראליות יתקרבו לספינה שלנו על מנת לנהל משא ומתן, אך הנסיבות השתנו". מדובר בפעם הראשונה בה טוען ילדרים כי משט ה"מרמרה" כלל לא כוון להגיע לעזה בסופו של דבר, שכן עד היום טען הארגון כי התעקש לכל אורך השייט להגיע לחופי הרצועה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק