משחק מחשב חדש באירן: המשט הטורקי

בטהרן לא יפספסו את ההזדמנות להחזיר שוב את השתלטות צה"ל על ה"מרמרה", בה נהרגו 9 אזרחים טורקים, לכותרות. האירנים חשפו השבוע משחק מחשב חדש, שזכה לשם "המתקפה על משט החירות", בו לשחקנים ניתנת ההזדמנות לפגוע ואף להרוג את החיילים המנסים להשתלט על ה"מרמרה". אלא שבמשחק הזה צה"ל לא באמת מצליח להשתלט על הספינה

זה היה רק עניין של זמן: באירן השיקו בימים האחרונים משחק מחשב חדש, מתוצרת מקומית, העוסק בהשתלטות צה"ל על ספינת ה"מרמרה" בחודש מאי השנה.

תמונות ראשונות מהמשחק עצמו עדיין לא פורסמו, אך מתכנתיו כבר רומזים כי במשחק הזה - צה"ל לא באמת מצליח להשתלט על הספינה, ולשחקנים ניתנת ההזדמנות לפגוע ואף להרוג את החיילים המנסים להשתלט על ה"מרמרה".

בטקס מיוחד שנערך השבוע בנוכחותם של סגן הרמטכ"ל האירני לענייני תרבות והסברה, ומפקד הבסיג' האירני, הוצג המשחק שזכה לשם "המתקפה על משט החירות". "תכנון המשחק וייצורו על ידי אנשי הבסיג' נמשכו 26 ימים בלבד", אמר מפקד הבסיג' מוחמד ריזא-נקדי, בטקס המיוחד. "ניצחון המוסלמים בפלסטין קרוב מאוד. בתוך עשר עד 15 שנים, לכל היותר, יחלוף 'המשטר הציוני' מן העולם".

בטקס המיוחד הושק משחק נוסף - "קן השטן 2", שהוא למעשה משחק ההמשך ל"שובר הקופות" האירני, "קן השטן 1", שהושק בעבר ועוסק בפרוטוקולים של זקני ציון. לצד הבסיג' עוסקת בייצור המשחקים האנטי-ישראליים גם "הקרן הלאומית למשחקי מחשב", גוף ממשלתי אירני רשמי. ב"מרכז למורשת המודיעין" של צה"ל אומרים היום כי בעבר ייצרה הקרן משחקי מחשב נוספים, חלקם עסקו בתכנית הגרעין האירנית.

בטורקיה כבר עובדים על הסרט

ובינתיים, בטורקיה משודרות בשבועות האחרונים תמונות שהותירה לשחרר חברת ההפקה "פאנה פילם", השוקדת בימים אלו על צילומי הסרט החדש שעוסק בתקרית האלימה על הספינה הטורקית שהייתה בדרכה לעזה - "עמק הזאבים - פלסטין".

סצינות שלמות מהסרט עדיין לא הודלפו לרשת, אך תמונות סטילס מהסצינות מעידות ולו במעט על העיסוק הנרחב בהתנגדות האלימה על הספינה, על פעילות לוחמי השייטת וגם על המאבק לפניו ולאחריו. בנוסף, צפוי הסרט להמשיך ולעסוק בפעילות הישראלית נגד העם הפלסטיני. הסרט צפוי לצאת לאקרנים בנובמבר השנה.

אותה חברת הפקות שגרמה להידרדרות ביחסים

מדובר באותה חברת הפקה שצילמה את התכנית "עמק הזאבים" בשנה שעברה, שגרמה בין השאר להידרדרות ביחסי ישראל-טורקיה, שבמסגרתה תועדו חיילי צה"ל "טובחים" בפלסטינים במחסומים ביטחוניים.

על דבר ראשית צילומי הסרט פורסם לראשונה כבר לפני כחודשיים באתר האינטרנט של חדשות 2. "הסרט יתעד את תקיפתה של ישראל על משט החופש שנשא סיוע הומניטרי לעזה - תקיפה שגרמה למותם של תשעה טורקים", נמסר בהודעת חברת ההפקה הטורקית.

"הסרט ייעשה לזכרם של החללים הטורקים, שנפלו קורבן לתקיפה הישראלית", אמרו בהפקה הטורקית. "הוא יעסוק בתוקפנות הישראלית היומיומית ובהתנהגותה הברברית נגד הפלסטינים. זוהי המציאות הפלסטינית".