חסן נסראללה ממשיך לאיים: "נתקוף את ישראל בנשק מפתיע"

כמעט ארבע שנים לאחר תום מלחמת לבנון השנייה, ובחיזבאללה ממשיכים במאמצי ההתחמשות ובאיומים כלפי ישראל. "נתקוף את ישראל בנשק מפתיע, הם יופתעו מאמצעי הלחימה שיופנו אליהם", כך אמרו גורמים בחיזבאללה בראיון לעיתון כוויתי בתחילת השבוע. האם הכוונה לראשי נפץ כימיים שיורכבו על טילי סקאד?

האם באחד ממשלוחי הנשק האחרונים העבירה סוריה לחיזבאללה גם נשק כימי? רמז לאפשרות זו ניתן למצוא באיומים ששולחים גורמים המקורבים לחיזבאללה בראיון שהעניקו לעיתון בכווית. "ישראל תופתע מאמצעי הלחימה שיופנו אליהם", מזהירים שם.

הכתבה, שפורסמה בתחילת השבוע, עוסקת רובה ככולה בהתחמשות של ארגון החיזבאללה מאז המכה שספג במהלך מלחמת לבנון השנייה בקיץ 2006. למרות ההתחמשות וההצטיידות, הגורמים שהתראיינו לכתבה אמרו כי חיזבאללה מקפיד מאוד שלא לתת לישראל שום סיבה מוצדקת לתקוף אותו.

גורמי ביטחון ישראלים הביעו לאחרונה דאגה מהתחמשות החיזבאללה בטילי סקאד, הנחשבים למדויקים יותר מטילי הקטיושה ומגיעים לטווח רחב הרבה יותר. טילי הסקאד יכולים אף לשאת ראשי נפץ כימיים.

חיזבאללה מאיים גם על בכירים ישראלים

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה איים בשבוע שעבר כי ארגונו ממשיך לנסות ולפגוע בבכירים ישראלים: בראיון לתחנת טלוויזיה כוויתית הוא לא מפחד לומר בבירור: "אילו היינו רוצים לפגוע בתיירים ישראלים בחו"ל זה היה פשוט לבצע אבל אנו מחפשים מטרה איכותית יותר".

נסראללה טען בראיון כי ישנם בכירים ישראלים הנמצאים על הכוונת שלהם כבר זמן מה. "אנחנו יודעים במי אנחנו מעוניינים לפגוע ואיפה אנחנו רוצים לבצע את זה", טוען נסראללה ומוסיף: "גם ישראל יודעת במי אנחנו רוצים לפגוע לפי התגבור שלה על אישים".

"הנקמה היא רק עניין של זמן", מאיים מזכ"ל חיזבאללה. לדבריו, מכיוון שישראל חיסלה אישיות בכירה בארגונו, חיזבאללה מעוניינים כעת לפגוע באותו דרג.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק