החייל התאבד - חברו שמע והתאבד גם הוא

אסון כבד מנשוא נחת היום על תושבי דלית אל-כרמל: תושב העיר, חייל צה"ל בן 21, שם קץ לחייו ביריה בראשו. חברו הטוב וקרוב משפחתו, המשרת אף הוא בבסיס צה"ל בצפון, קיבל את הבשורה המרה, הסתגר בשירותים של הבסיס - וירה לעצמו בראש

טרגדיה בדליית אל-כרמל: תושב העיר המשרת כחייל בצה"ל שם קץ לחייו הלילה ביריה בראשו. חברו וקרוב משפחתו, חייל צה"ל גם הוא, קיבל הבוקר את הבשורה המרה על מות קרובו - והתאבד גם הוא. השניים נקברו זה לצד זה בבית העלמין הצבאי בעוספייה.

חייל צה"ל בחופשה, אשרף מריח תושב דליית אל-כרמל בן 21, התעורר הבוקר בביתו בשעה 6:00 כמדי יום. בני משפחתו סיפרו כי הוא אכל ארוחת בוקר כרגיל ויצא החוצה. כעבור מספר דקות נחרדו בני המשפחה לשמוע קול ירייה, יצאו אל הרחוב ושם גילו לתדהמתם את בנם כשהוא ירוי בראשו ללא רוח חיים ונשקו האישי מוטל לצד גופתו.

בני המשפחה ההמומים הזעיקו כוחות משטרה וצוות של מד"א-כרמל, אולם זה כבר היה מאוחר מדי: אשרף ירה בעצמו 4 פעמים ולא ניתן היה להצילו. בני משפחתו של החייל ששם קץ לחייו החלו להודיע לחבריו וקרוביו של בנם, אולם איחרו להגיע אל לואי נסראלדין, חברו הקרוב של החייל שהתאבד, גם הוא בן 21 שעמד להשתחרר מהצבא בקרוב.

אביו של החבר הגיע לבסיס מאוחר מדי

אביו של לואי יצא אל הבסיס בו משרת בנו, בסיס "ב.מ.ב" בחיפה כדי לספר לו את הבשורה המרה - אך הוא הגיע מאוחר מדי. בנו קיבל את הידיעה על מות חברו עוד קודם לכן בטלפון, החל לבכות ולזעוק ולרוץ ברחבי הבסיס, ולאחר מכן הסתגר בשירותים של הבסיס עם נשקו האישי - וירה לעצמו בראש.

האב הגיע לבסיס רק דקות יקרות לאחר מכן, וכשהחיילים לא נתנו לו להיכנס בלי להסביר מה קרה - הוא הבין מיד שהתרחשה טרגדיה. צוות של מד"א הוזעק גם לבסיס הצבאי, אך למרבה הטרגדיה - שוב היה זה מאוחר מדי.

שני החברים נקברו זה לצד זה

בדליית אל-כרמל שורר הלם מאז קבלת הידיעה על ההתאבדות הכפולה. בעקבות הטרגדיה הוזעקו אנשי שירותי הרווחה של דלית אל כרמל כדי לטפל במשפחות ולמנוע התאבדויות נוספות. הלוויתם של שני החיילים יצאה מבית העם בדליית אל-כרמל והם נקברו אחד לצד השני בבית העלמין הצבאי בעוספיה.

"כל דליית אל-כרמל מוכה בתדהמה, האווירה קשה ביותר וכולם מתקשים לעכל את הבשורה המרה", אמר לחדשות 2 כמאל חלבי, שכנו של אשרף ששם קץ לחייו ראשון. "בזמן שמשפחתו של לואי מנחמת את המשפחה של אשרף, החלו לצוץ שמועות על כך שגם לואי התאבד, ניסינו להסתיר את זה אבל לא הצלחנו. המשפחה של לואי גילתה זאת והדודה שלו התמוטטה במקום".   

המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית מוואפק טאריף, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי העדה כולה מזועזעת מהמקרה. "זה מצב טרגי וכולנו מצטערים עליו. קשה לכולנו, אני מכיר את המשפחות של החיילים, מדובר במשפחות מאוד מכובדות שתרמו הרבה למדינה ולעדה". 

העיתונאי נזיר חלבי מדליית אל כרמל אמר בשיחה עם חדשות 2 כי "צריך לפעול מידית כי יש חשש שמדובר כאן בתופעה רחבה של צעירים אשר מחליטים להתאבד מסיבה לא ברורה. רק לפני 6 שנים היה מקרה דומה לחלוטין: 2 חיילים חברים שלחו יד בנפשם האחד אחרי השני.צריך להפעיל את העובדים הסוציאליים ולשכת הרווחה כדי לדבר עם הצעירים על התופעה המסוכנת הזאת. גם השנה היו לנו הרבה צעירים שהתאבדו בלי שום סיבה. מכאן החשש שלנו שמדובר בתופעה רחבה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "חייל צה"ל בחופשה נמצא הבוקר ירוי ללא רוח חיים כשנשקו האישי לצדו ביישוב בצפון הארץ בו הוא מתגורר, מאוחר יותר בשעות הבוקר חייל צה"ל נוסף נמצא ללא רוח חיים בבסיס צה"ל בצפון הארץ. הודעה נמסרה למשפחות והמשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת נסיבות האירוע".