אשכנזי: מעולם לא ביקשתי שנה חמישית

בעקבות ההודעה לא להאריך את כהונתו, פרסם הרמטכ"ל הודעה בה הוא מבהיר כי כלל לא ביקש להישאר בתפקיד שנה נוספת. "לא ברור הטעם לעסוק בשנה חמישית, כשזו כלל לא עמדה על הפרק", עקץ אשכנזי

מתיחות בדרג הביטחוני הבכיר: בעקבות הודעתו של שר הביטחון אהוד ברק על ההחלטה שלא להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל בשנה נוספת, מפרסם רא"ל גבי אשכנזי תגובה ובה הוא מדגיש כי כלל לא ביקש להמשיך בתפקידו מעבר לתקופה אותה קצבה הממשלה.

"אני מבקש להבהיר כי מעולם לא פניתי לראש הממשלה, לשר הביטחון או לכל גורם אחר בבקשה לכהן שנה חמישית בתפקידי", נמסר בהודעת דובר צה"ל מטעם הרטמכ"ל. "אני סבור שההחלטה שהתקבלה על ידי הממשלה פה אחד עם כניסתי לתפקיד הרמטכ"ל ושהעמידה את כהונת הרמטכ"ל על ארבע שנים מראש, היא נכונה וראויה. לפיכך לא ברור הטעם לעסוק בשנה חמישית, כשזו כלל לא עמדה על הפרק".

אשכנזי הוסיף כי נקרא לפני יותר משלוש שנים לשוב מהחיים האזרחיים לצה"ל ולקבל את התפקיד הבכיר בצבא. "מאז ועד היום אני עושה את תפקידי באמונה ובתחושת שליחות, כאשר כל מעיני ומרצי, יחד עם עמיתי למטה הכללי ומפקדי צה"ל וחייליו, נתונים לבניינו של צה"ל, למוכנות הכוחות בסדיר ובמילואים ולחיזוק אמון הציבור בצה"ל", ציין הרמטכ"ל והוסיף כי "לפנינו בעיות ביטחון מורכבות ואתגרים לא פשוטים קרובים ורחוקים אשר מחייבים את כולנו להתרכז בעיקר - וכך נעשה".