לקראת השחרור מהכלא: מפגן תמיכה בטירוני שמשון

עליית מדרגה בתמיכת הימין במחאת חיילי גדוד שמשון שהניפו שלטים נגד פינוי יישובים בטקס השבעתם בכותל: במוצאי שבת יתקיים טקס חגיגי לכבוד שחרורם מהכלא של שני החיילים שהניפו את השלט. לקראת הטקס, חתמו 25 חיילים וקצינים במילואים מהגדוד על מכתב תמיכה בשניים, שבו הם מבקרים בחריפות את התנהלותו של המח"ט

ה"קרב" של טירוני גדוד שמשון עולה מדרגה, והיום הוא מקבל חיזוק מחיילי המילואים של הגדוד: 25 חיילי מילואים ששירתו בשנים האחרונות בגדוד שמשון של חטיבת כפיר פנו במכתב למפקדי הגדוד והחטיבה, זאת במחאה על השימוש שצה"ל עושה בחיילים לפינוי התנחלויות בחומש.

כזכור, אותם חיילים נשפטו ל-20 ימי מחבוש בכלא הצבאי לאחר שהניפו שלטי מחאה נגד פינוי יישובים במהלך טקס צבאי ברחבת הכותל. בנוסף, מפקד החטיבה, אלוף משנה אורן אבמן, החליט להרחיק את השניים מהחטיבה לצמיתות.

"כנס תמיכה" בטירוני שמשון

זמן קצר לאחר המקרה, הודיעו פעילים בארגוני ימין שישלמו כסף לטירונים שהשתתפו במחאה, וכעת מארגנים אנשי הימין "כינוס תמיכה" בשני החיילים לקראת שחרורם מהכלא הצבאי, במוצאי שבת בירושלים.

בין היתר צפויים להגיע לכינוס בני משפחותיהם של השניים, ורבנים בולטים ביהודה ובשומרון ובראשם הרב של קריית ארבע, הרב דב ליאור, יעניקו לחיילים "צל"שים" ותעודות הוקרה, זאת בנוסף למענק כספי.

לקראת מפגן התמיכה המתוכנן, חיילי המילואים מהגדוד פנו אמש במכתב למפקד הגדוד, סגן אלוף ציון שנקור ולמפקד חטיבת שומרון אלוף משנה איציק בר, ובו הם מבקרים את התנהלות הצבא בעניינם של שני הטירונים.

"מפקדי הגדוד גורמים לנו בושה רבה"

"אנו מתביישים בגדוד", ציינו המילואמניקים במכתב והוסיפו "התעסקותם של מפקדי הגדוד וחייליו בחודשים האחרונים בגחמות פוליטיות בחורבות חומש שבשומרון, תצפיות ומרדפים אחרי יהודים, צהלות קרב כאילו היו אלו גדולי המחבלים - כל אלו גורמים לנו בושה גדולה".

בהמשך המכתב הצדיקו המילואימניקים את התנהגותם של טירוני כפיר וכתבו "אין כל פלא שטירונים של הגדוד צופים בחרדה אל עתידם הצבאי עם סיום המסלול, וחוששים מניצול כישוריהם הצבאיים לביצוע מדיניות פוליטית שאין לה כל זיקה לצורכי הביטחון של מדינת ישראל".

"כל זאת מוליך אותם לנקיטת צעדים חריגים, בניסיון למחות ולהיאבק במגמה זו", ציינו חיילי המילואים והוסיפו "אנו קוראים לחברינו לשרות הצבאי לחדול מעיסוק בביצוע גחמות פוליטיות מכל סוג שהוא, ולחזור למשימות הלאומיות האמיתיות, דאגה לביטחון ישראל ומלחמה נחרצת במחבלים ובאויבים". 

הווידאופדיה: ההתנתקות