פרס: "אירן וסוריה מחמשות את ארגוני הטרור"

פרס, נתניהו וברק בירכו את אנשי כוחות הביטחון על המבצע ללכידת ספינת הנשק האירנית. "זו הצלחה נוספת במאבק הבלתי פוסק בניסיונות הברחות האמל"ח וההצטיידות, שמטרתם לחזק גורמי טרור המאיימים על ביטחון ישראל", ציין בסיפוק שר הביטחון

בצמרת המדינית שיבחו את כוחות הביטחון על המבצע המוצלח של תפיסת ספינת אמצעי הלחימה בדרכה מאירן לסוריה.

"אני מברך את צה"ל, חיל הים ואת זרועות הביטחון על פעילות סיכול מוצלחת נגד אספקת נשק שיועד לפגוע בערי ישראל", הדגיש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, זמן קצר לאחר פרסום הפרשה.

נשיא המדינה, שמעון פרס, התייחס גם הוא לתפיסת ספינת הנשק. "צה"ל תפס בהצלחה ספינה שככל הנראה יצאה מאירן ופניה לסוריה ולחיזבאללה", אמר הנשיא במהלך ביקור בתרגיל המשולב של צה"ל וצבא ארה"ב. "כל הצדדים הנוגעים בדבר מכחישים אך העולם כולו עד היום לפער הגדול בין מה שסוריה ואירן אומרות לבין מעשיהן בפועל".

"מעשי אירן וסוריה הם מעשים חמורים הנוגדים את כל החוקים הבינלאומיים", הוסיף פרס. "גם אירן וגם סוריה מחמשות כל העת את ארגוני הטרור ובראשם את חיזבאללה והחמאס ופועלות באופן ברור למוטט את השלום במזרח התיכון.לתפיסת האוניה יש חשיבות צבאית ממדרגה ראשונה, אך גם ערך פוליטי - עם עובדות אי אפשר להתווכח. זהו הישג חשוב מאוד לצבא ולמדינה כולה".

גם שר הביטחון, אהוד ברק, הביע סיפוק מהמבצע המרשים וציין שוב את ניסיונות ארגוני הטרור להתחמש ולפגוע באזרחי ישראל. ברק שוחח עם הרמטכ"ל ומפקד חיל הים, ובירך אותם על הפעולה שמנעה לדבריו הכנסת נשק ואמצעי לחימה לזירת הטרור הצפונית.

ברק: מברך את לוחמי צה"ל

"זו הצלחה נוספת במאבק הבלתי פוסק בניסיונות הברחות האמל"ח וההצטיידות, שמטרתם לחזק גורמי טרור המאיימים על ביטחון ישראל", אמר ברק. "אני מברך את לוחמי צה"ל על הפעולה המוצלחת".

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר כי "יש לברך את שירותי המודיעין של ישראל שיודעים לאתר וליירט חלק מאוטוסטרדת הנשק הזורמת לחיזבאללה ולחמאס", אמר והוסיף. "היום ידוע כבר שטורקיה מאפשרת הזרמת נשק בציר יבשתי מאירן לסוריה, ומצרים משמשת גשר פתוח באין מפריע להעברת הרקטות שיכולות לפגוע בת"א ובדימונה. מדינת ישראל לא רשאית להתעלם מכך שאלו המכוונים ידידנו תומכים בגלוי בטרור נגדנו".

מבצע בלב ים

בשעות הלילה זיהה חיל הים ספינת סוחר חשודה הנושאת את דגל אנטיגואה במרחק של כ-160 ק"מ מחופי ישראל. כוחות מיוחדים השתלטו בהצלחה על כלי השיט מבלי להשתמש בכוח. הלוחמים כפתו את אנשי הצוות שלא נאבקו בהם והחלו לסרוק את הספינה. על הסיפון נמצאו בין היתר רקטות וטילים מתקדמים, שעל פי החשד היו אמורים להגיע לידי ארגוני הטרור.

לאחר הבידוק הובלה הספינה לנמל אשדוד לצורך המשך הסריקות ובדיקה יסודית של המטען המאוחסן. "אנחנו מבצעים פעילות אינטנסיבית שוטפת לביטחון שוטף, לחימה בטרור ולמניעת הברחת אמצעי לחימה בזירות השונות", הדגישו בצה"ל.