חשש: הקדמת הבחירות ברשות תעכב את עסקת שליט

אבו מאזן הודיע בסוף השבוע על כוונתו לקיים בחירות ברשות הפלסטינית בחודש ינואר, אלא שהחמאס מיהר להודיע כי אין בכוונתו להשתתף בבחירות הללו. בהיעדר "הפרטנר החמאסי" בבחירות, אין לארגון שום עניין למהר ולבצע את העסקה. רוני דניאל מסביר איך הסכסוך הפנימי עם החמאס עלול לעכב את שחרור גלעד שליט

המשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט תקוע בימים אלו, וזאת בשל סיבות פנים-פלסטיניות. חמאס רוצה לנצל את עניין שחרורו של גלעד שליט לצרכיו הפנימיים שלו, ולהביא לשחרורם של כ-1,400 אסירים לפחות. על כן הוא מכוון זאת לעבר הבחירות ברשות הפלסטינית.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הכריז השבוע כי בחירות כלליות צפויות להתקיים בסוף ינואר - מה שמהווה, לכאורה, בשורות טובות, לגלעד שליט, אלא שחמאס מיהר להודיע כי אין בכוונתו להשתתף בבחירות הללו. בהיעדר "הפרטנר החמאסי" בבחירות, אין לארגון שום עניין למהר ולבצע את העסקה. זו בדיוק הסיבה בשלב זה קיים קיפאון במשא ומתן ואין חדשות טובות לגלעד שליט.

משעל: לא אנחנו מעכבים את הסכם הפיוס

רק הערב יצא ראש הלשכה המדינית של החמאס חאלד משעל, במתקפה קשה על אבו מאזן והפת"ח, ושב והאשים אותם במצב הקיפאון הפוליטי והפילוג ברשות הפלסטינית. "נוצר הרושם שאנחנו הם אלו שמעכבים את החתימה על הסכם הפיוס, אך לא כך הדברים", הדגיש משעל במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך בדמשק, שם נערכת בימים אלו ועידת הפלגים הפלסטיניים.

"לא נסכים לחתום על ההסכם הזה אם לא יכיר הצד השני בתוצאות הבחירות ב-2006", הדגיש משעל והוסיף כי "נשק ההתנגדות כלל אינו נושא שניתן יהיה לדון בו בשיחות". משעל כלל לא התייחס לנושא שליט בדבריו, במה שמהווה המשך ישיר להתנהלות בכירי החמאס בהצהרותיהם האחרונות לתקשורת.

חמאס: לעולם לא נפרוק את נשקנו

הווידאופדיה: גלעד שליט

הווידאופדיה: חאלד משעל