תיעוד: הקסאם שהביא לתקיפה

לראשונה מאז מבצע עופרת יצוקה, חוזר חיל האוויר לתקוף מטרות בתוך שטחי רצועת עזה. המזל"ט תיעד את התקיפה, וחשוב מכך את מה שקדם לה: הכנות של חוליה פלסטינית לשיגור קסאם

תמונות כוונת כלי הטיס, והתקיפות האוויריות מעזה לא זכורות לנו מאז מבצע עופרת יצוקה. הסיבה: התקיפה אמש, הייתה הראשונה מאז המבצע הצבאי.

ביום שאחרי התקיפה, בצה"ל ממהרים לספק לנו את הצילומים שמוכיחים מה גרם לתקרית, שיכלה מהר מאוד לחמם מחדש את החזית הדרומית. את המידע המדויק על התארגנות חוליית הטרור העביר שב"כ. את הצילומים תיעד מזל"ט צה"לי.

בתמונות ניתן לראות את החוליה מגיעה לנקודת השיגור, כשבשלב מסויים הקסאם מורד מן הרכב. מכיוון שהמחבלים משתמשים לרוב בשעון שמאפשר להם לברוח מנקודת השיגור לפני הירי עצמו, בצה"ל אומרים שלא הייתה ברירה אלא לתקוף אותם בהכנות לשיגור.

התוצאות: הלוויה פלסטינית וקסאם נוסף

התמונות מתעדות גם את התקיפה עצמה. מלבד הפיצוץ הגדול שהביא גם למחבל הרוג, ניתן לראות משהו נוסף: הפיצוץ מביא לשיגור הקסאם שהוסט מקנו. הקסאם ממריא מבלי לפגוע בשטח ישראל.

בהמשך הפלסטינים מציגים את תוצאות התקיפה: האמבולנסים והצוותים הרפואיים, ובבוקר כבר מתקיימת בעזה הלוויה המונית. בג'יהאד ממהרים להסביר את ניסיון השיגור ב"זכותו של העם הפלסטיני להגן על עצמו", כאשר שום גורם ערבי ובינלאומי לא מרסן את "התוקפנות הישראלית". בהמשך גם משוגר קסאם נוסף לעבר ישראל שלא מסב שום נזק.

כך מסתיים לו עוד סיבוב אחד של ירי ותגובה משני צידי הגבול. אינדיקציה נוספת לכך, שהשקט בדרום זמני ושברירי מאוד.