הנוסעת שנפצעה מפליטת כדור באוטובוס: "חשבתי שהתפוצץ משהו"

תקרית קשה באוטובוס הציבורי: כדור שנפלט מנשקו של חייל שנסע באוטובוס שעשה את דרכו לנהריה פגע בנוסעת ופצע אותה בינוני. האישה פונתה עם פגיעה בגפיים לבית החולים. החייל עוכב לחקירה והמשטרה בודקת את נסיבות המקרה

ענת לוין הבוקר, בבית החולים (פוראת נאסר)

במהלך נסיעה שגרתית באוטובוס שעשה את דרכו מחיפה לנהריה נפלט הלילה כדור מנשקו של חייל. הכדור פגע בענת לוין מנהריה, שישבה לפניו ופצע אותה במצב בינוני. "שמעתי בום ובכלל לא הבנתי מה קרה", סיפרה בריאיון לנכון להבוקר בגלי צה"ל. "אחרי שנייה הסתובבתי והבנתי שנפגעתי. חשבתי שהתפוצץ משהו, ואז כולם צעקו 'נפלט כדור'".

האירוע התרחש כאשר הגיע האוטובוס לצומת רגבה בדרכו צפונה. מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי לוין ישבה לפני החייל ונפגעה בפלג גופה התחתון - בישבנה וברגלה. צוות מד"א פינה אותה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בנהריה.

לאחר האירוע עוכב החייל לחקירה במשטרת נהריה כדי לברר את הנסיבות שהובילו למקרה. עדיין לא ברור האם מדובר ברשלנות, ומדוע היה כדור בקנה הנשק של החייל.

לפני חודש בדיוק נהרג מפליטת כדור סמל אור חדד ז"ל, חייל גולני בן 20, שנורה בגבו במהלך אימון. לפי הערכות הסיבה לפליטת הכדור הייתה משחקים בנשק שביצעו חבריו לגדוד של אור. חשוד במעשה נעצר ונלקח לחקירה. אור היה בן הזקונים במשפחה של חמישה אחים, ונהג לסעוד את שני הוריו הנכים בכל חופשה שקיבל מהצבא.