החייל אור חדד הובא למנוחות

בבית העלמין הצבאי בראשון לציון הובא למנוחות החייל אור חדד, בן 20 מבית דגן, שנהרג אמש מפליטת כדור. אור היה בן הזקונים במשפחה של חמישה אחים, ונהג לסעוד את שני הוריו הנכים בכל חופשה שקיבל מהצבא

הלווית החייל: בבית העלמין הצבאי בראשון לציון הובא היום למנוחות אור חדד, בן 20 מבית דגן, שנהרג אמש מפליטת כדור בבסיס בו שירת ברמת הגולן.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי חדד נהרג לאחר ששניים מחבריו בדקו את כוונות הנשק שלהם, כמה עשרות מטרים ממנו, מאחד מכלי הנשק נפלט כדור שפגע בגבו של חדד ופצע אותו אנושות. כמה שעות לאחר מכן מת מפצעיו.

אור היה בן הזקונים במשפחה של חמישה אחים, ונהג לסעוד את שני הוריו הנכים בכל חופשה שקיבל מהצבא.

עדות: שיחקו בנשק

צה"ל מתחקר את האירוע הקשה. מדובר צה"ל נמסר כי חייל פלט כדור מנשקו בשוגג ופגע בגבו של חברו, מאחר והשניים שהו באוהלים סמוכים. עדויות שהגיעו לחדשות 2 באינטרנט מתוך הבסיס עצמו מספרות, כי פליטת הכדור הייתה כתוצאה ממשחק בנשק. גדי אייזנקוט הורה על ועדת חקירה שתחקור את נסיבות מותו.

עדות שהגיעה מהבסיס בו התרחש האירוע הקשה מספרת, כי החייל היורה הכניס כדור לבית הבליעה בנשק ונקר. כתוצאה מכך פגע כאמור הכדור בגבו של חייל אחר ופצע אותו קשה מאוד.

לפני יומיים: חייל נהרג מהתהפכות טנק

סמל אוריאל פרץ-ליברנט בן 21, נהרג ביום חמישי במהלך אימון ברמת הגולן, לאחר שטנק המרכבה עליו פיקד התהפך. שלושה חיילים נוספים נפצעו קל באירוע.

בשבוע שעבר התרחשה תאונת אימונים שהסתיימה הרבה יותר טוב: בתאונה נפצעו קל תשעה מחיילי חטיבת כפיר לאחר שהנגמ"ש בו נסעו התהפך לתוך תעלה. הם פונו באמצעות מסוק ואמבולנסים של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. על פי ההערכה טעות בניווט היא שגרמה לתאונה.