אירן מאיימת: אם ישראל תתקוף - נתקוף חזרה

טהרן מגבירה את חומרת האיומים נגד ישראל: מפקד משמרות המהפכה מוחמד אל ג'עפרי אמר בראיון לערוץ טלוויזיה אירני, כי מדינתו תתקוף את מתקני הגרעין בישראל ומידה וזו תתקוף בשטחה. ג'עפרי הוסיף: "בעזרת הטילים שברשות אירן, ישראל כולה נמצאת בטווח פגיעה"

סוכנות הידיעות "רויטרס" מדווחת כי משמרות המהפכה באירן פרסמו אזהרה לפיה טהרן תתקוף את מתקני הגרעין בישראל אם זו תתקוף בשטחה. בראיון שנתן בכיר אירני לערוץ טלוויזיה מקומי הוא הזהיר את "המשטר הציוני" מביצוע פעולות בשטחה.

"אם המשטר הציוני יתקוף את אירן, אנו נתקוף באופן משמעותי את מתקניה הגרעינים של ישראל, בעזרת היכולת הארטילרית שלנו", אמר מפקד משמרות המהפכה מוחמד אל ג'עפרי.

אל ג'עפרי הוסיף כי אירן מסוגלת לפגוע בכל יעד בתוך ישראל, "בעזרת הטילים שברשות אירן, ישראל כולה נמצאת בטווח פגיעה". מומחים צבאיים מספרים כי אירן לא נוטה לחשוף פרטים בנוגע ליכולות הצבאיות שלה ולכן לא ניתן להעריך אם האיום הוא בר מימוש.

סוריה בתפקיד המתווך?

שר החוץ הסורי, ואליד אל מועלם אמר אתמול כי סוריה תוכל לסייע במאמצים לפתרון המשבר הפוליטי עם אירן בנוגע לאיום הגרעין משטחה. אל מועלם אמר שבאפשרותה של סוריה לעזור גם בפתרון מחלוקות נוספות בין אירן למערב.

"אנו תומכים במציאת פתרון בין אירן למערב", אמר מועלם במהלך מסיבת עיתונאים שערך עם שר החוץ הבריטי דיוויד מילבנד. "אנו מאמינים שנוכל לקחת חלק בשיחות אך לא נוכל לקבל החלטות בשמה של אירן. על אירן לקבל החלטות המתאימות לאינטרסים של המדינה", אמר אל מועלם.