תומכי חיזבאללה חצו את הגבול

פרובוקציה בצפון: קבוצה של אזרחים תומכי הארגון השיעי, חצו בשעות הצהריים את הגבול תוך שהם מניפים בדגלי חיזבאללה ולבנון. צה"ל לא הגיב לעברם באש, והם חזרו לארצם. ובמקביל: נסראללה טוען כי ישראל עדיין מחזיקה בשבויים וגופות

תומכי חיזבאללה, ארכיון (רויטרס)

תומכי חיזבאללה החליטו לציין שנה לעיסקת חילופי השבויים בדרך מקורית. דובר צה"ל אישר הלילה כי כ-15 אזרחים תומכי הארגון, חצו את קו הגבול לתוך ישראל. האירוע, שיכל היה להביא לתקרית צבאית, נגמר הפעם בשקט.

האירוע התרחש בשעות הצהריים. קבוצה של אזרחים לבנוניים, בהם נשים וטף, חצו את הגבול במקום בו לא היה גדר באזור הר דוב. כוחות צה"ל זיהו את הקבוצה, שגם לא ממש ניסתה להסתתר. מכיוון שהאזרחים לא נשאו בנשק, הוחלט לא להגיב בנשק חם לעברם, אף שהם הניפו דגלי חיזבאללה ודגלי לבנון. זמן קצר אחר כך, חזרו תומכי הארגון ללבנון.

בצה"ל מציינים הלילה כי מדובר בהפרה בוטה של החלטת האו"ם 1701 שסיימה את מלחמת לבנון השנייה. "מי שמחליט לעשות צעד שכזה", נמסר מדובר צה"ל, "צריך לקחת בחשבון שייתכן מאוד שייפגע".

נסראללה: "חטופים וגופות עדיין בחזקת ישראל"

האם חסן נסראללה מחפש תירוץ חדש לפתוח להבעיר שוב את החזית הצפונית? בנאום לציון שנה לעסקת השבויים בהם הוחזרו גופותיהם של אהוד גולדווסר ובני רגב ז"ל, טען מנהיג חזבאללה כי בידי ישראל עדיין נמצאים גופות וחטופים.

במהלך הנאום, שהתייחס הרבה דווקא לנושאים פנים לבנוניים, אמר נסראללה, כי ארגונו מחוייב "להחזרתם או שחרורם" של חטופים או גופות שהידים שעדיין נמצאים בחזרת ישראל. "לא ניתן לישראל. לטעון כי היא החזירה את כל השבויים והגופות", אמר נסראללה. "נמשיך לפעול עד להשבתם".

ומה לגבי הממשל הלבנוני - מי שאמור להיות הריבון במדינה? "אם הממשל ייקח אחריות על נושא החזרת הגופות, חיזבאללה יהיה לשירותו", הבהיר נסראללה. "איננו מתכוונים להחליף את הממשל בשום נושא. אני רק מבקש שהממשל ייקח אחריות, ואנחנו נהיה בעזרו".