היום זה מתחיל: תרגיל העורף הגדול

היום ייצא לדרך תרגיל העורף הגדול בתולדות ישראל: "נקודת מפנה 3". התרגיל יבחן את ההיערכות והמענה בעורף לכל התרחישים האפשריים: חמישה ימים של פגיעות טילים ואזעקות. מה אתם תצטרכו לעשות?

במשך חמישה ימים תתרגל ישראל, על כל מערכותיה, שורה ארוכה של תרחישים. הפעם, גם אנחנו האזרחים נהיה שותפים להכנת העורף לאפשרות למתקפת טילים - גם לא קונבנציונליים, על ישראל.

בימים ראשון ושני עדיין לא נרגיש בזה יותר מדי, בינתיים יתורגלו הגורמים המקצועיים. בימים אלו תתורגל פתיחת מטה החירום במשרדי הממשלה, התכנסות ועדת משק לשעת חירום וקיום הערכות מצב אצל שר הביטחון.

האזרחים מצטרפים ביום רביעי

אזרחי ישראל יצטרפו לתרגיל הגדול בימים שלישי ורביעי. בשעה 11:00 בבוקר תשמע צפירה עולה ויורדת בכל רחבי הארץ, והאזרחים ייקראו לרדת למקלטים ולמרחבים המוגנים.

בתרגיל ישתתפו כל גורמי החירום: המשטרה, כיבוי אש, מד"א, פיקוד העורף, הרשויות המקומיות ואף בתי ספר. מדובר בתרגול כל הלקחים ממלחמת לבנון השנייה ומבצע 'עופרת יצוקה'.

גם 70 נציגי ממשלות וצבאות זרים יגיעו לצפות מקרוב בתרגיל, לאור מעמדה של ישראל כמובילה בתחום הגנת העורף.

אבל, לא רק ידידים יעקבו אחר התרגיל שלנו. גם אירן וסוריה יצפו מהצד בתרגיל. ארגון חיזבאללה אף הכריז על מצב כוננות עליונה, מחשש שישראל תנצל את התרגיל כהזדמנות לתקיפה בלבנון.