יעלון מזהיר: הסכם עם אירן - טרגדיה לעולם כולו

שר הביטחון התייחס להסכם הגרעין המתגבש בין אירן לבין המעצמות בלוזאן והזהיר כי הוא יוביל להפיכתה של אירן למדינת סף גרעינית. "בשוויץ עלול להיחתם הסכם רע מאוד", אמר יעלון. "במקום להציב למשטר בטהרן אולטימטום חסר פשרות – המערב מכניס את אירן בדלת הראשית של משפחת העמים"

"ההסכם יהיה טרגדיה לעולם כולו" (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

על רקע הדיווחים שאירן והמעצמות על סף חתימה על הסכם גרעין, התייחס היום (ראשון) שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לשיחות הנערכות בלוזאן. "הפיכת אירן למדינת סף גרעינית עלולה להיות לא פחות מטרגדיה לעולם כולו", אמר יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשוויץ עלול להיחתם הסכם רע מאוד עם אירן, מדינה עם משטר קיצוני וחסר מעצורים שהצליח להערים על העולם המערבי", אמר יעלון. "אירן מפעילה טרור חתרני ורצחני ומעורבת לרעה בכל סכסוך במזרח התיכון".

בדבריו התייחס שר הביטחון גם ללחימה בימים האחרונים בתימן ולמעורבות האירנית בנעשה ואמר כי "במקום להעניש אותה על כך, אירן מקבלת פרס". "במקום להציב למשטר בטהרן אולטימטום חסר פשרות, המערב מכניס את אירן בדלת הראשית של משפחת העמים".

"לא צריך להיות איש מודיעין כדי לדעת שאירן משקרת בלי למצמץ", הוסיף יעלון, "והיא כיום הסכנה הגדולה ביותר על יציבות המזרח התיכון והעולם כולו. התיאבון האירני לייצא את המהפכה באמצעות טרור רק יגבר עתה והסכנה למערב ולבנות הברית שלו במזרח התיכון תהיה עצומה".