הרב לוינשטיין: "לא הובנתי נכון"

ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, חולל סערה בשבוע שעבר כשכינה בנאום את קהילת הלהט"ב "סוטים" ואת הזרם הרפורמי "נוצרים". כעת שיגר מכתב הבהרה למנכ"ל משרד הביטחון בו הוא מצהיר כי הובן שלא כהלכה - אך לא חוזר בו מהכינויים הפוגעניים שעוררו את זעמם של רבים

"דבריי בשבוע שעבר התפרשו על ידי רבים שלא כהלכה" - כך טוען הערב (שלישי) הרב יגאל לווינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית בעלי שכינה בנאומו את קהילת הלהט"ב "סוטים" ואת הזרם הרפורמי "נוצרים". במכתב ששיגר לוינשטיין למנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל' אודי אדם, כתב עוד כי "לכולם יש מקום בצה''ל, ללא קשר לרקע שלהם, להשקפת עולמם או לנטיותיהם האישיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב לוינשטיין לא חזר בו מהכינויים הפוגעניים במכתב, אלא כתב כי "מחאתי הייתה מכוונת רק לניסיון לגרור את צה''ל למלחמת הדעות המתחוללת בחברה ביחס לשורה של נושאים, ביניהם גם היחס למבנה המשפחה בעם ישראל. בסוגיה זו תהום פעורה בין השקפת העולם הליברלית לבין ההולכים בדרכה של תורת ישראל", המשיך, "טענתי ואני עדיין טוען כי מקומו של המאבק בין השקפות אלו הוא החברה האזרחית, ולא בתוך תוכו של הצבא היקר לכולנו". לדבריו, הוא "מאמין שצריך להכניס לחינוך בצה''ל את המחבר ולא את המפריד בין חלקי החברה הישראלית".

"הביקורת שהשמעתי לא ביטאה אובדן אמון אלא נבעה מלב אוהב וכואב", המשיך הרב, "לפעמים דווקא מתוך אכפתיות ושייכות נמתחת ביקורת חריפה. הקדשתי את כל חיי לחיזוק הצבא, מתוך אמון ודו - שיח. זו הדרך שאני מאמין בה, וברוחה אני ממשיך לחנך את תלמידיי".

על הקהילה הגאה: "סוטים שאיבדו את הנורמליות של החיים"

דברי ההבהרה מגיעים לאחר דברים קשים שאמר הרב בנאומו בכנס "ציון וירושלים" לפני כשבוע וחצי. בין היתר, כינה הרב את קהילת הלהט"ב "סוטים", והוסיף: "יש פה תנועה מטורפת שפשוט אנשים איבדו את הנורמליות של החיים. הקבוצה הזאת מטריפה מדינה והיא נכנסה לצבא בכל הכוח ואיש לא מעז לפתוח את הפה לצפצף".

עוד בנאומו תקף הרב את הצבא שלא נוקט עמדה פוליטית: "קורס פו"ם, לקצינים הבכירים של צה"ל, מוצגות שתי עמדות: מגיע מרצה פלסטיני, פלסטיני! לצה"ל ומרצה את העמדה הפלסטינית, לעומתו את מי מביאים? כמובן, מתנחל שיציג את העמדה של הצד השני", הוא הסביר. "ומי אתם הצבא? הצבא הוא מהאו"ם".

בהמשך, תקף את הקו החינוכי במסעות הצבא לפולין "עדים במדים". לדבריו, "הנוסעים לפולין מקבלים בהכנה ספר שנקרא 'אנשים רגילים', ספר שמתאר איך גייסו אזרחים רגילים נורמטיביים בגרמניה לשורות האס.אס. ורצחו יהודים. העולה מן הספר: גם אדם נורמלי יכול להפוך להיות חיית טרף, וכדי שלא יקרה לנו לצה"ל התופעה הזאת אנחנו עוברים עכשיו באושוויץ סדרת חינוך שבשטחים הכבושים לא נהפוך להיות נאצים".