"אמרתי לילדה: 'אל תפחדי, אנחנו איתך"

הראשון שהגיע אל מכוניתה ההפוכה של משפחת מרק, מיד לאחר הירי ממנו נהרג מיכי ז"ל בן ה-48, היה פלסטיני מאזור חברון - שניסה להרגיע את הילדים המבוהלים וּלהגיש להם עזרה. "הילדה אמרה לי 'אלוהים נתן לי שערבי יעזור לנו'", הסביר

היום (ראשון) הובא למנוחות מיכי מרק ז"ל בן ה-48, שנרצח בפיגוע ירי בכביש 60 ביום שישי האחרון. אשתו נפצעה קשה ושבה היום להכרה, בעוד שניים מילדיו נפצעו קל ובינוני. אחד האנשים הראשונים שהושיט למשפחה עזרה לאחר האש שנורתה לעבר המכונית היה פלסטיני מאזור חברון. בשיחה עם התכנית "שש עם עודד בן עמי" הוא נזכר ברגעים הדרמטיים בהם ניסה להרגיע את הילדים שהיו עדים לרצח אביהם.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בהתחלה חשבתי שזו תאונה. פתחתי את הדלת וזה קשה, זה ברזל ומשהו כזה. הרכב הפוך, לא יכולתי לפתוח את הדלת נורמלי", סיפר. "הילדה צעקה 'הרגו אותנו, הרגו'. אמרתי לה 'אל תפחדי, אל תפחדי, הכל בסדר, הכל בסדר'. חיבקתי את הילדה והאישה שלי היא רופאה, היא עושה טיפול".

האיש הוסיף כי רעייתו שוחחה באנגלית במהלך הטיפול עם הבת תהילה, שנפצעה באורח בינוני ויצאה היום מבית החולים לרגל הלוויית אביה. "היא אמרה לה 'אל תפחדי, אנחנו איתכם'. אמרתי לילדה 'יש עוד אנשים?'. אמרה לי 'כן, אבא ואמא ואח שלי'. אמרתי לה 'בסדר, בסדר'. לקחתי את הילד וחיבקתי אותו, אמרתי לו 'אל תפחד, אל תפחד, הכל בסדר'. נתתי להם מים ונתתי להם יוד".

משפחתו של מרק בהלווייה, היום (פלאש 90, מרים אלסטר)

האיש הסביר כי הרגיש חובה לעזור: "לא חשוב לי פיגוע או תאונה, זה שום דבר, כאילו לא יפריע לי. יש אנשים, יש קטנים, ילדים, רוצים עזרה. אם אני יכול לעזור להם, אני אעזור להם. הילדה אמרה לי 'אלוהים נתן לי שערבי יעזור לנו'".