יעלון: "אמון מלא בסגן הרמטכ"ל"

לאחר הסערה שעורר נאומו של האלוף יאיר גולן, יצא שר הביטחון להגנתו ואמר כי ההתנפלות עליו היא ניסיון לפגוע פוליטית בצה"ל ובקציניו. "אלוף יאיר גולן, לוחם ומפקד מוערך, ערכי ועתיר זכויות", אמר יעלון

"ניסיון לפגוע בצה"ל". יעלון

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס היום (חמישי) לנאום סגן הרמטכ"ל אמש בטקס הזיכרון הממלכתי לציון יום השואה והגבורה במכון "משואה" וגיבה את דבריו.  "יש לי אמון מלא בסגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, לוחם ומפקד מוערך, ערכי ועתיר זכויות", אמר יעלון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההתנפלות עליו וההתלהמות כלפיו נוכח פרשנות מעוותת, במכוון, שניתנה לדברים שאמר אמש - הן ניסיון נוסף במסע המדאיג והמטריד לפגוע פוליטית בצה"ל ובקציניו", הבהיר שר הביטחון. "אבוי לנו אם ניתן לזה לקרות. תפקידו של כל מפקד בצה"ל, בוודאי מפקד בכיר, אינו מסתכם רק בהובלת חיילים וחיילות לקרב, אלא גם מחייב אותו להתוות להם דרך וערכים בעזרת מצפן ומצפון".

גולן נאם בעצרת זיכרון בתל יצחק, שם אמר כי "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז - לפני 70, 80 ו-90 שנה - ומציאת עדות להם כאן בקרבנו, היום, ב-2016". הדברים השנויים במחלוקת עוררו הדים וגררו גינויים וביטויי תמיכה כאחד. 

קיבל גיבוי. יאיר גולן (אסף שילה/ישראל סאן)

שעות ספורות לאחר נאומו בטקס במכון "משואה" שעורר סערה במערכת הפוליטית, פרסם סגן הרמטכ"ל הודעת הבהרה ובה נמסר כי  לא התכוון לבצע השוואה בין צה"ל ומדינת ישראל לתהליכים שהתרחשו בגרמניה לפני 70 שנה.

"לסגן הרמטכ"ל לא הייתה שום כוונה ליצור הקבלה כזאת או למתוח ביקורת על הדרג המדיני", נמסר בהודעת דובר צה"ל שפורסמה במהלך הלילה. "צה"ל הוא צבא מוסרי השומר על טוהר הנשק וכבוד האדם".