ניסיון פיגוע דקירה סמוך לבית אל

מחבל שניסה לדקור חיילים במחסום פוקוס, ליד בית אל, נורה ע"י הכוחות במקום ונהרג. מדובר צה"ל נמסר כי אין נפגעים לכוחותינו בתקרית

זירת ניסיון הפיגוע, היום (הלל מאיר)

ניסיון פיגוע דקירה אירע היום (שישי) במחסום פוקוס, סמוך לבית אל. מדובר צה"ל נמסר כי המחבל שניסה לדקור את החיילים במחסום נורה למוות על ידי הכוחות במקום. אין נפגעים בתקרית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפנות בוקר נפצע אנושות מאבטח בקניון במעלה אדומים מדקירה. הפצוע, תושב העיר בן 47, נשוי ואב לילדים, נמצא מוטל בקניון בעיר ופונה לבית החולים הדסה עין כרם על ידי צוותי מד"א שהוזעקו למקום. הדוקר נמלט מהזירה אך מחקירת האירוע עולה כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני. כוחות רבים החלו במרדף אחר החשוד.

סמוך לשעה 01:15 התקבל במוקד 100 דיווח על אדם שנדקר בתוך הקניון במעלה אדומים. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום שם הבחינו בפצוע, מאבטח בקניון, ששוכב על הרצפה כשעל גופו סימני דקירה. מתחקור של המשטרה והשב"כ בשטח עלה כי מדובר בפיגוע והחלו בסריקות תוך שהם נעזרים במצלמות האבטחה של הקניון. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל נכנס לקניון בטרם נסגר והסתתר במקום ורק לאחר שאחרון המבקרים עזב את המקום והמאבטח נותר לבדו, תקף אותו באמצעות גרזן.

עוד עולה מהחקירה כי המאבטח לא היה חמוש ונבדק כעת מדוע לא נשא עליו נשק. הגרזן המגואל בדם נמצא זמן קצר לאחר מכן בנתיב הבריחה של המחבל. בנוסף, ההערכה היא כי המחבל נטל את המפתחות מכיסו של המאבטח ובאמצעותם פתח את אחת מדלתות היציאה של הקניון, וכך נמלט מהמקום.

זירת הפיגוע אמש (מדברים תקשורת)

מבית החולים הדסה עין כרם שם אושפז הפצוע נמסר כי הוא הגיע לבית החולים עם סימני אלימות קשים וכי מצבו הוגדר קשה מאוד והרופאים נאבקים על חייו. "מדובר באירוע קשה", אמר מפקד מחוז ש"י ניצב שלומי מיכאל. "אנחנו נעשה הכל בכדי לשם את ידינו על המפגע". בנוסף הוחלט במערכת הביטחון לא לאפשר כניסת עובדים פלסטינים למעלה אדומים עד ליום ראשון, בין השאר על מנת למנוע ניסיונות למעשי נקם.