יעלון: "אסור להשוות בין השכול שלנו לשל שכנינו"

שר הביטחון חיזק בנאום באילת את דבריו של המפכ"ל אלשיך, שביקר באופן מרומז את דבריו של שדרן הרדיו רזי ברקאי. "חברה שחפצה במוות - כפי שאנחנו רואים סביבנו את השמחה על הפיכתו של הבן לשהיד - זו חברה שאינה מכבדת שום דבר", אמר

חיזוק לדברי המפכ"ל: שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר אתמול (שלישי) בערב במהלך נאום באילת כי "כל השוואה בין שכול בצד שלנו לשכול בצד שלהם, אין לה שום מקום". זאת בהתייחסו לדבריו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, שמתח ביקורת מרומזת נגד שדרן הרדיו רזי ברקאי בגלי צה"ל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

"חברה שחפצה במוות - כפי שאנחנו רואים סביבנו את השמחה על הפיכתו של הבן לשאהיד - זו חברה שאינה מכבדת שום דבר", אמר יעלון במהלך נאום בכנס של ארגון "יד לבנים" בעיר הדרומית. "הם משתמשים באזרחים שלהם כמגן אנושי, ותוקפים בכוונת מכוון את האזרחים שלנו. בחברה שלנו אנו מלמדים את הבנים לחיות, להיות בני אדם, להתנהג כבני אדם ולחתור לשלום. זו החברה שלנו".

שלשום אמר אלשיך כי "דומה שבעוד אנו בחרנו לקדש את החיים, לתת להם משמעות, להרים על נס את התרומה של הקורבנות לחברה הישראלית ואת המורשת שהם השאירו לנו לנצח - אויבינו בחרו לקדש את המוות".

"אי אפשר שלא לחוש את ההבדל בין השכול שאנו מלווים ופוגשים במבט שלכם ובין זה שאנו פוגשים בשנים האחרונות באינטנסיביות בעיני חלק משכנינו", המשיך המפכ"ל. "המסר הסמוי שלהם הוא שאין שום חשיבות לחיים וכי בלחיצת כפתור או שליפת סכין אפשר לעבור לעולם טוב יותר ולהיפטר מהאתגרים של העולם הזה. זה בעיני אנטי-תזה לערכים של החברה הישראלית".

ביקורת על דברי השדרן (הדס פרוש, פלאש 90)

איש גל"צ הצליח להרגיז לא מעט אנשים בשל ההשוואה שערך בין אבלן של המשפחות השכולות לזה של משפחות המחבלים, ואף התעמת עם אביו של קצין צה"ל הדר גולדין ז"ל שנהרג בצוק איתן. לאחר מכן אמר כי הוא מצטער אם מישהו נפגע מדבריו, אך הדגיש כי הוא עומד מאחוריהם: "אני לא יכול לעשות שקר בנפשי ולהגיד שאני חוזר בי".

"הערה אחת אני מבקש לומר למשפחות השכולות, אני מחבק את כולכן בלי הבדלי צבע ופוליטיקה", אמר ברקאי. "השכול הוא גם כאן וגם מעבר לגדר. הרגשות של הורים שכולים כאן ושם אינם ניתנים למדידה".

ברקאי הוסיף בדבריו ביקורת כלפי אלו שטענו כי ערך השוואה בלתי מתקבלת בין מחבלים לחיילי צה"ל ואמר: "מי שרוצה לקחת את זה כמו שעשו חלק, למקומות אחרים כאילו אני משווה בין החיילים שלנו למחבלים שלהם, כאילו אני מצדיק או לפחות מבין מעשי טרור עושה את זה על אחריותו בלבד ומתוך מניעים רעי לב".