ספרי תורה הוצתו בגוש עציון: "חציית קו אדום"

במהלך סוף השבוע אלמונים נכנסו לבית כנסת שהוקם במאחז "גבעת שורק" הצמוד ליישוב כרמי צור, ושרפו ערימה של ספרי קודש. "תמונות ספרי הקודש השרופים בבית הכנסת לקוחות הישר מן הלילות האפלים ביותר בהיסטוריית עמנו", אמר שר החינוך בנט. המשטרה פתחה בחקירה

חשד לפשע שנאה בגוש עציון (מועצה אזורית שומרון)

חשד לפשע שנאה בגוש עציון: ספרי תורה הוצתו בידי אלמונים בבית כנסת שהוקם בגבעת שורק, הסמוכה ליישוב כרמי צור. המשטרה פתחה בחקירת המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה ראשונית עולה כי אלמונים נכנסו לבית הכנסת שהוקם על שמם של שלושת הנערים שנחטפו בקיץ 2014. החשודים במעשה סידרו את הספרים בערימה, הציתו אותם ונמלטו מיד מהמקום.

האירוע התרחש בבית הכנסת של גבעת שורק, מאחז בלתי מוסדר הצמוד ליישוב כרמי צור. הגבעה צופה על המקום שבו נמצאו גופותיהם של שלושת הנערים שנחטפו ביולי 2014, ועוברי אורח פוקדים את המקום מדי יום.

בכרמי צור אומרים כי התחושות קשות בעקבות ההצתה, וטוענים כי זו אינו הפעם הראשונה שבה שורפים את המקום. "אסור לשכוח שפחות ממאה מטרים מפרידים בין הגבעה לבתי התושבים", אמרו ביישוב. "ההגעה לשם היא הקדמה מסוכנת להמשך. צריך ואפשר לשים לדבר הזה סוף".

"צריך ואפשר לשים לזה סוף", גבעת שורק (מועצה אזורית שומרון)

בהקשר זה, אמר דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון, כי התמונות של ספרי התורה השרופים מעלות זיכרונות מתקופת מלחמת העולם השנייה. "אני בטוח כי ניצולי השואה שעברו את ליל הבדולח והקימו את גוש עציון לא חלמו שמראות אלו של ספרי קודש שרופים יתרחשו פה בארץ ישראל תחת שלטון ישראלי", הסביר. "ממשלת ישראל מוכרחה להכריע את ההתפרעות הערבית הפוכות בחיי אדם ובקודשי ישראל".

בנט: "חציית קו אדום"

בעקבות ההתרחשויות בגוש עציון אמר שר החינוך נפתלי בנט כי מדובר באירוע חמור למדי. ״תמונות ספרי הקודש השרופים בבית הכנסת לקוחות הישר מן הלילות האפלים ביותר בהיסטוריית עמנו", אמר השר.

בנט קרא למערכת הביטחון לחקור את האירוע באופן מחמיר ולמצות את הדין עם המחבלים שביצעו אותו באופן חמור ביותר. "מדובר בחציית קו אדום שאסור לנו להשלים איתה, ולא נעבור עליה לסדר היום״, הבהיר בנט.