בתוך שעות: שני ניסיונות דקירה

מחבל חמוש בסכין ניסה לדקור חייל צה"ל בצומת בית ענון שבאזור חברון. כוח צה"ל שהבחין בנעשה הגיב במהירות וירה לעברו. מוקדם יותר סיכלו חיילי מילואים ניסיון לבצע פיגוע דקירה בצומת גוש עציון. בשתי התקריות לא היו נפגעים מקרב כוחות הביטחון

שני ניסיונות פיגוע בערב אחד: מחבל שהגיע הערב (חמישי) לצומת בית ענון ניסה לדקור חייל - ונורה על ידי כוח צה"ל. בתקרית לא היו נפגעים. מוקדם יותר התרחש ניסיון לבצע פיגוע דקירה בצומת הגוש, לאחר שתצפית זיהתה שלושה מחבלים יוצאים מכפר פלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 22:30 הגיע מחבל לצומת הסמוך לחברון כשהוא חמוש בסכין. עם הגעתו הוא ניסה לדקור חייל ששהה במקום. כוח צה"ל שזיהה את המתרחש הגיב במהירות, ירה לעברו והוא חוסל בזירה.

כשעתיים מוקדם יותר סיכלו חיילי מילואים שהוצבו למשימות אבטחה בצומת גוש עציון ניסיון לבצע פיגוע דקירה. האירוע החל כשתצפית של כוחות הביטחון זיהתה את המחבלים יוצאים מהכפר בית פג'ר הסמוך לבית לחם. חיילי המילואים ששהו בצומת עודכנו בנושא, וזיהו את המחבלים כשהם לבושים בבגדים שחורים.

כשאנשי הכוח בצומת הגוש הבחינו במחבלים - הם עצרו אותם לבידוק, אולם אז המחבלים התנפלו עליהם במהירות כשסכינים בידיהם. בשלב זה החיילים הגיבו במהירות וירו לעבר המחבלים. שניים מהם מתו בזירת האירוע, בעוד שמותו של המחבל הנוסף נקבע זמן קצר לאחר מכן. גם באירוע זה לא היו נפגעים מקרב כוחות הביטחון.

כוח צה"ל ניטרל את המחבלים (דוברות גוש עציון)

למרות האירועים: ירידה בטרור

על אף האירוע שהתרחש בצומת הגוש, בשירות הביטחון הכללי מצביעים לראשונה מזה שלושה חודשים על מגמת ירידה במספר אירועי הטרור. במהלך חודש דצמבר 2015 היו פחות אירועים לעומת החודש הקודם.

על פי נתוני השב"כ בחודש דצמבר תועדו 246 פיגועים, מתוכם 183 מקרים של השלכת בקבוקי תבערה - וזאת לעומת 326 פיגועים בחודש נובמבר. הירידה חלה במרבית האזורים: ביהודה ושומרון נרשמו 194 פיגועים, לעומת 265 בנובמבר; בירושלים אירעו 43 פיגועים וניסיונות פיגוע לעומת 52 בנובמבר וב"קו הירוק" - שני פיגועים, לעומת חמישה בחודש הקודם.