עמי איילון: "גם אני שובר שתיקה"

הארגון שמשמיע עדויות של לוחמים ששירתו בשטחים מקבל חיזוק נוסף מצד הגנרלים לשעבר: האלוף (במיל') וראש השב"כ לשעבר עמי איילון פרסם מודעה בעיתון "הארץ", בה טען כי ארגון "שוברים שתיקה" מחזק את מוסריותיו של צה"ל. למודעה הצטרף גם ניצב במיל' אליק רון, שהוסיף: "צה"ל חייב לחזק את הארגון"

הביטחוניסט לצד הארגון השנוי במחלוקת (רויטרס)

ארגון "שוברים שתיקה", המציג עדויות של חיילי צה"ל ששירתו בשטחים, זוכה היום לתומך נוסף מהצמרת הביטחונית לשעבר: עמי איילון, מי שעמד בעבר בראש השב"כ וזכה בעיטור הגבורה במהלך שירותו בצה"ל. לדבריו, "'שוברים שתיקה' מחזקים את צה"ל ואת מוסריותו", טען היום הביטחוניסט במודעה שפרסם בעיתון "הארץ" - מודעה בנוסח כמעט זהה לזו שפרסם בשבוע שעבר האלוף במיל' עמירם לוין.

ארגון בעין הסערה - צפו בכתבה המלאה על "שוברים שתיקה" מתוך אולפן שישי

המתקפה נגד הארגון החלה לפני כשבועיים, עם הופעתו בכנס בניו יורק שבו השתתף גם נשיא המדינה ראובן ריבלין. הביקורת התקיפה נסובה סביב העדויות שמשמיעים הלוחמים לשעבר ברחבי העולם, דבר שלטענת המתנגדים פוגע בשמה של מדינת ישראל.

"בתנאים הקשים הנכפים על צה"ל, עליו להיאבק יום יום כדי לעודד ולשמר את רמת המוסר הגבוהה", כתב הקצין המעוטר והאלוף במיל' איילון. "'שוברים שתיקה' שומרים על חיילי צה"ל במקום בלתי אפשרי שבו הפוליטיקאים הפקירו אותם".

"ההנחיות להשתקת שוברים שתיקה הן הפוגעות ומחלישות את צה"ל. צה"ל חייב לעודד את שוברים שתיקה ושכמותם להשמיע קולם ללא מורא בצה"ל ובחברה הישראלית (ורק בצה"ל ובחברה הישראלית). "כמי שהיה לוחם ומפקד בצה"ל והיום כאזרח המאמין שצה"ל הוא צבא מוסרי רק כל עוד משרתים בו לוחמים המספרים את שראו בעיניהם, אני שובר שתיקה", סיכם.

ניצב במיל' אליק רון, שעמד במרכז הסערה באירועי הדמים של אוקטובר 2000, הוסיף במודעה: "כמי שלחם ופיקד על יחידות מיוחדות בצה"ל ובמשטרה לאורך תקופה ארוכה אני בטוח שכל יכול צה"ל להוכיח רמת פתיחות ומוסר גבוה, ולכן אני שובר שתיקה".