נתפס דורס החיילים בשומרון

כוחות הביטחון הצליחו לאתר את המחבל שדרס 4 חיילים אתמול סמוך ליישוב בית אריה בשומרון. בחקירתו הודה המחבל כי ביצע את הפיגוע לאחר שנחשף להסתה. אחד מהחיילים שנפצעו שוחרר מביה"ח, מצבם של שניים נוספים מוגדר בינוני

הותר לפרסום כי השב"כ יחד עם צה"ל והמשטרה הצליחו ללכוד את המחבל שדרס 4 חיילים אתמול סמוך לבית אריה בשומרון. המחבל, מחמד סאלם, בן 37 מהכפר לובן ע'רביה, מזוהה עם ארגון חמאס. אחד מהחיילים שנפצעו בפיגוע הדריסה שוחרר בלילה לביתו מבית החולים. שני חיילים נוספים מאושפזים במצב בינוני וחייל נוסף במצב קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי השב"כ, בשנת 2001 הוחזק המחבל סאלם במעצר מנהלי במשך 6 חודשים. בשנים האחרונות הוא היה ללא רקע ביטחוני.

בחקירתו הראשונית בשטח על ידי חוקרי השב"כ הוא הודה כי ביצע את הפיגוע לאחר שהושפע מההסתה בסיקור התקשורתי הפלסטיני על המצב בירושלים ובהר הבית ועל "רצח הילדים הפלסטינים", כהגדרתו.

המחבל מחמד סאלם

נשקו של אחד החיילים נמצא ברכב המחבל

מתחקיר ראשוני שערכו כוחות צה"ל עולה כי המחבל הגיע עם רכבו במהירות ופגע בחיילים שעמדו בצד הכביש. מעוצמת הפגיעה נעקרה דלת ג'יפ ההאמר שהחיילים עמדו בסמוך אליו.

המחבל המשיך בנסיעתו עד לנקודה מסוימת שם נטש את רכבו. כוחות חטמ"ר אפרים ומשטרה שערכו סריקות באזור, איתרו באזור את הרכב הפוגע, ללא המחבל. בחיפוש ברכב נמצא רובה מסוג M-16, ככל הנראה של אחד החיילים שנדרסו ורימון הלם.