איך הצליח המחבל להיכנס לתחנה?

שורה של שאלות קשות עולה מהפיגוע הקשה בבאר שבע. אנשי כוחות הביטחון החוקרים את נסיבות האירוע מנסים להבין מי הוביל את המחבל לתחנה, כיצד הוא הצליח להיכנס למתחם מבלי שכלי הנשק שלו אותרו ואיך הוא הצליח להעמיק פנימה – תוך כדי שהוא מפגע באזרחים הישראלים – למרחק של כ-50 מטרים בתוך התחנה

זירת הפיגוע, הערב (עד ראייה)

שעה קלה עברה מאז הפיגוע שאירע הערב (ראשון) בתחנה המרכזית בבאר שבע, וחקירת הנסיבות שהובילו לאירוע הביטחוני החמור מנסה לענות על שורה של שאלות קשות העולות מהשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראשית, יצטרכו כוחות הביטחון להבין כיצד הצליח המחבל להיכנס למתחם התחנה כשהוא חמוש בנשק חם ובנשק קר. תושבי העיר שנסעו היום בתחנה העידו כי האבטחה בכניסה למתחם לא הייתה קפדנית יותר מהרגיל, למרות המתיחות השוררת בגל הטרור הנוכחי.

זירת הפיגוע, הערב (עד ראייה)

כיוון נוסף בחקירה שנבדק בנושא הזה מעלה את האפשרות שהמחבל נכנס לתחנה המרכזית בדרך עקיפה על מנת לחמוק מאנשי האבטחה. סביר שמדובר בפיגוע מאורגן יותר, ובמסגרת זו לא מן הנמנע שהמחבל הכיר היטב את התחנה והכיר את כל דרכי הכניסה אליה.

משמעות נוספת של פיגוע מאורגן היא שמאחורי המחבל עומדים ככל הנראה אנשים נוספים שסייעו לו לבצע את הפיגוע. כוחות הביטחון סורקים שטח נרחב מחוץ לתחנה על מנת לאתר רכב שלטענת עדי ראייה הביא את המחבל לתחנה ונמלט מהמקום. נכון לעכשיו, גם זהותו של המחבל עדיין אינה ידועה.

זירת הפיגוע, הערב (עד ראייה)

שאלה נוספת שעולה בחקירה היא כיצד הצליח המחבל לנוע למרחק של כ-50 מטרים פנימה לתוך התחנה תוך כדי שהוא יורה. למרות תגובה מהירה יחסית של אנשי כוחות הביטחון שנטרלו את המחבל, הוא הצליח להעמיק פנימה ללבה של התחנה המרכזית בבאר שבע.