בן ה-13 נותח: "נלחמים על חייו"

הרופאים בבית החולים הדסה הר הצופים נאבקים על חייו של הנער בן ה-13 שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה בפסגת זאב. הוא הובהל לניתוח חירום שהביא לשיפור קל במצבו. "תהיה לו התאוששות ארוכה", סיפרו בבית החולים

בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים נלחמים הרופאים על חייו של הנער בן ה-13 שנדקר בשעות אחר הצהריים על ידי מחבל בן גילו, שתקף אותו בשעה שנסע על אופניו בפסגת זאב. בבית החולים מתארים כיצד הובהל הנער כשהוא במצב אנוש ויש מי שהגדיר אותו למעשה "מת", אך פעולות ההחייאה המוצלחות שבוצעו בו הצליחו לגרום ללבו לפעום שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משם הובהל הנער הצעיר לחדר הניתוח, שם מספרים הרופאים כי במשך שעות עמלו על מנת להציל את חייו. "הנער בן ה-13 הגיע אלינו במצב אנוש", סיפר ד"ר חגי מזא"ה, כירורג בכיר בבית החולים. "אחרי ייצוב ראשוני הוא נלקח להדמיה מהירה של סי.טי שחשפה פגיעה משולבת ומורכבת בכלי הדם. משם הוא נלקח לחדר הניתוח".

זירת הפיגוע, היום (פלאש 90)

הרופא הבכיר שיבח את הפרמדיקים והחובשים של מד"א שהצליחו לפנות אותו לבית החולים במהירות. "הוא לא היה שורד פינוי ארוך יותר", סיפר מזא"ה. לדבריו גם העובדה שחדרי הניתוח היו פנויים סייעו בטיפול המהיר בבן ה-13. "בסיטואציה אחרת התוצאות היו יכולות להיות לגמרי שונות".

בבית החולים מציינים כי מצבו של הנער השתפר אך הוא עדיין מוגדר קשה מאוד. "הוא נזקק להרבה דם ותהיה לו התאוששות ארוכה, בהמשך נוכל להעריך את שאר הפגיעות", הבהיר הרופא הבכיר בשיחה עם חדשות 2. בינתיים מאושפז גם צעיר בן 25 שנפגע מדקירות המחבלים הצעירים.

כוחות המשטרה בזירה, היום (רויטרס)

הפיגוע התרחש בשעות הצהריים כששני נערים פלסטינים בני 13 ו-15 מבית חנינה, שנעו בפסגת זאב, דקרו תחילה את הצעיר ופצעו אותו קשה. הם זיהו את הנער היהודי בן גילם, כשהוא יוצא מחנות ממתקים רכוב על אופניו, דקרו אותו וגרמו לפציעתו האנושה. כוחות מג"ב הפרוסים באזור הוזעקו מיד למקום, הצליחו לחסל את אחד המחבלים ולפצוע את האחר.