מחאות ועימותים: אוטובוס נרגם באבנים ביפו, הפגנות במספר מוקדים ברחבי הארץ

על רקע גל הטרור: הפגנות ברחבי הארץ. ברח' יפת ביפו יודו אבנים לעבר אוטובוס "דן". אין נפגעים. החברה שינתה את מסלול קווים 10 ו-41. אבנים גם על אוטובוס בנצרת עילית. בלוד נפצע שוטר באורח קל

הפגנות ומחאות ברחבי הארץ בעקבות גל הטרור: המצב הביטחוני המעורער ואירועי הטרור שגלשו לאזורים נרחבים בארץ מוציאים את האזרחים מחוץ לבתיהם. בערים המעורבות מפגינים ערבים כנגד מה שהם מכנים 'הפגיעה במסגד אל-אקצא' ואילו בערים היהודיות יצאו תושבים להפגין נגד הטרור ולמחות על גל הפיגועים המתמשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביפו עצרו שוטרי מרחב יפתח שני קטינים לאחר שזרקו אבנים לעבר אוטובוס שעבר בסמוך לגן השניים בעיר, שם נערכה הפגנה מאולתרת של תושבים. לא היו נפגעים באירוע ונזק נגרם לאוטובוס. מחברת "דן" נמסר כי מדובר בקו 41 שעובר ברחוב יפת בעיר, וכי לעת עתה, הקו הזה וקו 10, שעובר אף הוא ביפו, לא ייסעו דרך רחוב יפת.

לוד, הערב

גם בנצרת עילית נפגע אוטובוס מאבן שנזרקה לעברו ברחוב החצב בעיר. נזק קל נגרם לאוטובוס, לא היו נפגעים. שוטרי נצרת עילית עורכים סריקות אחר חשודים ונפתחה חקירה בנושא.

כ-100 ערבים תושבי לוד הפגינו הערב בכיכר הפלמ"ח בעיר כשהם נושאים דגלי פלסטין. במהלך ההפגנה החלו כמה מהם ליידות אבנים לעבר כוחות המשטרה במקום ופצעו את אחד מהשוטרים.

השוטר, שנפצע באורח קל, פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא. ההפגנה האלימה פוזרה בכוח וחמישה מפגינים נעצרו והובאו לחקירה. הפגנה אלימה נרשמה הערב גם באום אל-פחם ובמהלכה הושלכו בקבוקי תבערה והובערו צמיגים. המשטרה עצרה 7 מפגינים, מרביתם קטינים.

הפגנה ביפו, הערב (Yaffa48.com)

בתוך כך מפגינים הערב עשרות יהודים בקריית גת, בפתח תקווה ובגבול יפו-בת ים בתגובה לגל הפיגועים היום. בפתח תקווה המפגינים חוסמים את הכביש במקום שבו אירע פיגוע הדקירה וקוראים "מוות לערבים". בבת ים יצאו לרחובות כמה עשרות מפגינים כשהם מנופפים בדגלי ישראל.

יום של טרור: דקה אחר דקה