חשיפה: חייל נפל ממטוס, צה"ל חוקר מדוע לא פונה בזמן לביה"ח

טכנאי מטוסים נחבל אחרי נפילה מכנף מטוס. לפי גורם בחיל האוויר, הוא סבל מדימום פנימי חריף, אך לא נבדק כראוי. אביו דאג שיפונה לביה"ח - ושם כרתו לו את הטחול. צה"ל: קצין רפואה ראשי מינה צוות בדיקה, הלקחים יופקו

אילוסטרציה

חשיפה: קצין הרפואה הראשי בצה"ל, תת-אלוף דודו דגן,  הורה על פתיחת תחקיר לבדיקת טיפול רפואי בטכנאי מטוסים שנפל בשבוע שעבר מכנף מטוס בבסיס תל נוף של חיל האוויר הסמוך לגדרה. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר עלה טכנאי המטוסים על כנף אחד המטוסים לצורך תיקונו ונפל ממנו מסיבה שטרם התבררה על חפץ חד. החייל, המשרת בשירות חובה, חש בכאבים עזים והופנה לטיפול הצוות הרפואי בבסיס. למרות הבדיקות, הם לא גילו כי הוא סובל מפגיעה פנימית.

"לא הזמינו לו אמבולנס למרות מצבו, הוא סבל מדימום פנימי חריף"

על פי גורם בבסיס, נלקחו מהחייל מדדים רפואיים, אך אלה לא נרשמו כהלכה והם נלקחו שוב: "לא הזמינו לו אמבולנס למרות המצב שלו, ובזמן הזה הוא סבל מדימום פנימי חריף. לבסוף אביו הוא זה שלקח אותו לבית החולים, שם כרתו לו את הטחול".

המקרה המדובר עורר חשד לטיפול רשלני של הצוות הרפואי, ועל כן המקרה הגיע עד לידיעת מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, זאת בנוסף למעורבות של מפקד הבסיס. גורם אחר בחיל אמר: "נראה כי היה עיכוב בטיפול הרפואי והכל נמצא עכשיו בחקירה מעמיקה". החייל, יצוין, עדיין מאושפז.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג אשר בעקבותיו מינה קצין הרפואה הראשי צוות בדיקה מקצועי לתחקור האירוע ועם סיומו יוצגו הממצאים ויופקו הלקחים הנדרשים על מנת למנוע הישנות מקרים מסוג זה. נדגיש כי בצה"ל מצרים על נסיבות המקרה וכי מפקדיו של החייל מלווים אותו ונמצאים עמו בקשר רציף".

לפניות לכתב:

MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני