הצתת הבית בדומא: האם מתה מפצעיה

ריהאם דוואבשה, אם המשפחה שביתה הוצת בכפר ליד שכם, טופלה במשך כחודש בבית החולים תל השומר - והלילה הלכה לעולמה. באירוע הקשה נרצחו גם בעלה ובנה

משפחת דוואבשה

סוף עצוב במאבק על חיי האם מכפר דומא: במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים תל השומר נקבע הלילה (שני) מותה של ריהאם דוואבשה, שנפצעה אנושות בפיגוע בו נהרגו בנה עלי דוואבשה ובעלה סעד. שלשום חלה הידרדרות במצבה, והנסיון להציל את חייה כשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גופת האם תועבר לידי משפחתה, ומשם למכון הפתולוגי באוניברסיטת אלנגאח לצורך נתיחה. לאחר מכן תועבר למסגד בכפר דומא, שם צפוי טקס הקבורה לאחר תפילת הצהריים, בהשתתפות אלפי בני אדם.

חוסיין דוואבשה, אביה של ריהאם, אמר אתמול לגלי צה"ל: "בנה אחמד בן ה-4, גם הוא במצב קשה. הוא שואל איפה אבא? איפה אמא? כואב לי עליו".

חבר הכנסת זוהיר בהלול (המחנה הציוני) הביע הבוקר כאב על מות האם. "הלב נחמץ. 39 ימים, 3 בני משפחה הרוגים ואף לא עצור אחד או קצה חוט שירמוז מי אחראי למעשה הנבלה הברברי", אמר. "כוחות הביטחון הישראלים, שמתהדרים במודיעין מובחר, מערכות נשק מתקדמות וארגוני ביון מפוארים, לא מסוגלים אפילו להביא למשפט כמה רוצחים קטנים ועלובים. מקומם, אך בעיקר מביש".

באירוע הקשה שהתרחש בתחילת החודש שעבר השליכו אלמונים בקבוקי תבערה לעבר בית המשפחה בכפר דומא דרומית לשכם, גרמו למותו של התינוק עלי ושל אביו סעד ולפציעת האם ואח נוסף, אחמד.

הבית בכפר דומא (FLASH90)

מספר ימים לאחר מכן חל שיפור במצבו של אחמד, והוא החל לשחזר את יום השריפה הקשה. הרופאים העירו את הילד, אך לדברי הצוות הרפואי צפויים לו הליכים ארוכים הכוללים ניתוחים והוא לא יצא מכלל סכנה. בבית החולים שיבא סיפרו אנשי מקצוע לילד את שעבר על בני משפחתו. סבו וסבתו מצד האם נמצאים כל העת לצד מיטתו.

"הדבר הראשון שהוא שאל זה 'איפה אמא'", סיפר הסב, חוסיין דוואבשה, על השיקום. "לא ידעתי מה לענות לו. הוא זוכר הכל". יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בישר למשפחת דוואבשה כי בכוונתו להגיש תלונה רשמית לבית הדין הבינלאומי בהאג. במהלך החודש מאז האירוע לא הצליחו בכוחות הביטחון לעצור חשודים במעשה.