צה"ל יבדוק: איך לא ראו שמחבלת מסתובבת בעמדה?

האם היה ניתן למנוע את פיגוע הדקירה היום במטה בנימין? צה"ל הודיע כי החל בחקירת האירוע שבו נפצע חייל בן 20 קל-בינוני, לאחר שמחבלת חדרה לעמדה בה שהה עם חיילים נוספים ודקרה אותו בגבו, מבלי שאיש בעמדה שם לב לנוכחותה

איך נכנסה לעמדה מבלי להיתפס? המחבלת האזו

אחרי פיגוע הדקירה היום (רביעי) בעמדה של צה"ל במועצה האזורית מטה בנימין, בו נפצע חייל באורח קל-בינוני, בצה"ל החלו בביצוע תחקיר ראשוני של האירוע החמור. בצבא יבדקו כיצד הבינו החיילים כי יש מחבלת בתוך העמדה רק לאחר שזו הצליחה לעקוף את החומה שמקיפה את עמדת הבידוק, להיכנס אליה ולהתנפל על החייל עם סכין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מוקדם יותר הותר לפרסום כי המחבלת שביצעה את הפיגוע היא רואן אבו מטר, בת 22, תושבת הכפר ביתילו שמצפון מערב לרמאללה. אבו מטר, שלא משתייכת לשום ארגון ואינה מוכרת לכוחות הביטחון, הודתה בחקירתה כי הגיעה למקום במטרה לרצוח חייל.

הסכין ששימשה את המחבלת. (חדשות צ.ב.מ)


הפיגוע אירע בשעות הצהריים, אז הגיעה המחבלת לעמדת צה"ל בכביש 60, באזור צומת המשטרה, שבה שהו חיילים, ודקרה אחד מהם בגבו. החייל כבן 20 נפצע קל-בינוני וחובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ראשוני במקום ופינו אותו כשהוא בהכרה.

כונן מד"א שלמה פרל ופאראמדיק מד"א פיני גרינברג היו מהראשונים שהגיעו לזירה. "ראינו צעיר כבן 20 יושב כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון", סיפרו. "הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו תוך כדי טיפול לבית החולים".