אישום: ניצלה את ההקלות כדי לדקור

המחבלת מייסון מוסא מואשמת בביצוע פיגוע הדקירה בו נפצעה קשה החיילת לירון ישראלי במעבר רחל. "הנאשמת תכננה לבצע פיגוע על מנת להפוך ל'שאהידה' וניצלה את הקלות הרמדאן במעבר", נכתב בכתב האישום שהוגש נגדה

נתניהו מבקר את החיילת שנפצעה (קובי גדעון / לע"מ)

הצעירה הפלסטינית שדקרה חיילת צה"ל שבדקה אותה במעבר רחל, דרומית לירושלים, הואשמה היום (ראשון) בניסיון לגרימת מוות ובהחזקת סכין. החיילת נפצעה אז קשה ואושפזה בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיגוע הדקירה התרחש ב-29 ביוני, כשמייסון מוסא התנפלה על החיילת במהלך בידוק ביטחוני במעבר רחל, סמוך לבית לחם, ודקרה אותה בצווארה. על פי כתב האישום, הצעירה הפלסטינית תכננה לבצע פיגוע על מנת להפוך "שאהידה" וניצלה את ההקלות שהעניקה ישראל לפלסטינים לרגל הרמדאן.

היא הגיעה למעבר רחל, כשברשותה פגיון וסכין. כשעברה בשרוול הבידוק והתקרבה לחיילת לירון ישראלי, שלפה מוסא את פגיונה ודקרה אותה בצווארה. לאחר מכן היא נכנסה לחדר הבודקות וניסתה לדקור חיילת נוספת. מוסא נאבקה בחיילות בעודה ממשיכה לדקור את לירון, עד שנעצרה.

ניידת מד"א בזירת הפיגוע (דוברות מד"א)

במשפט אחר של מחבל פלסטיני שביצע פיגוע, גזר היום בית המשפט המחוזי בירושלים עונש של 25 שנות מאסר על מחמד סלאימה, תושב שכונת ראס אל עמוד שהורשע בחמש עבירות של ניסיון רצח, לאחר שדרס שוטרות מג"ב.

"במהלך חודש פברואר 2015 גמלה בלִבו החלטה לבצע פיגוע חבלני של רצח יהודים, זאת על-רקע לאומני", נכתב בכתב האישום שלפיו הורשע. "לתכלית האמורה רכש הנאשם גרזן והניח אותו מתחת למושב רכבו".

ב-6 במרס הוא יצא מביתו כשהוא נוהג ברכב, במטרה לבצע את הפיגוע. סלאימה נסע בשדרות חיים בר-לב (כביש 1) וכשהבחין בקבוצה של שוטרות מג"ב ובאזרחים חוצים את הכביש ברח' שמעון הצדיק עצר את רכבו סמוך לצומת בכביש 1 ונסע לאחור כדי לכוון את הרכב לעברם.

הוא לחץ על דוושת הגז, האיץ את הרכב, סטה ימינה לכיוון הולכי הרגל שחצו באותה עת את הכביש ופגע בהם בעוצמה רבה. כתוצאה מעוצמת הפגיעה הוטחו מספר שוטרות מג"ב אל הקרקע, והנאשם המשיך בנסיעתו ופגע ברוכב אופניים מאחור, בעוצמה רבה.