אבנים יודו על אוטובוסים בכביש 1

טרור האבנים מתרחב: שני נהגי אוטובוס שחלפו סמוך לאבו גוש דיווחו על אבנים שהושלכו לעבר כלי הרכב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. המשטרה פתחה בסריקות אחר חשוד שנראה נמלט מהמקום

ארכיון (לירן סימון, חדשות 2)

טרור האבנים מגיע גם לכביש 1: אבנים הושלכו הערב (ראשון) על שני אוטובוסים, אחד מהם בקו 439 של אגד, במחלף חמד שבכביש ירושלים-תל אביב, סמוך לאבו גוש. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני נהגי האוטובוס דיווחו על האירוע למשטרה שפתחה בסריקות. השוטרים מנסים לאתר חשוד שנראה נמלט לגבעה שמעל לכביש. זמן קצר לאחר מכן יודו אבנים לעבר הרכבת הקלה באזור בית-חנינא. נזק קל נגרם לקרון. אין נפגעים. כוחות עורכים סריקות לאיתור חשודים.

סמוך לשעה 20:00 נפצע קל בן 36 כתוצאה מאבנים שיודו לעבר הרכב בו נסע סמוך לצומת נווה יעקב שבירושלים. צוותי מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק.

אתמול נפצעו תשעה בני אדם, בהם פעוט כבן שלוש, באזור השומרון מיידויי אבנים לעבר כלי רכב. קודם לכן נפצעו קל שני בני אדם באופן דומה מאבנים שיודו על אוטובוס בכביש 65, מול תחנת משטרת עירון.

זמן קצר לפני כן יודו אבנים לעבר הרכבת הקלה בציר בית-חנינא. נזק קל נגרם לרכבת. באירוע לא היו נפגעים. במקביל, החלו עימותים בין פלסטינים ללוחמי משמר הגבול בשועפט. שני חשודים נעצרו.

גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר כי "מדובר בחוסר חוסר אחריות של מדינת ישראל, שאישרה לפני חודשים תקציב למיגון אבנים אולם משרד האוצר מעכב את העברתו ליעדו. אני דורש להעביר לאלתר את תקציב מיגון האבנים לרכבים ולא להפקיר את שלומנו ואת שלום ילדינו".

בעקבות האירועים, אמר ראש הממשלה נתניהו כי "ישראל היא מדינת חוק. לא נסבול הפרות סדר והתפרעויות. נפעל נגד זורקי האבנים, חוסמי הצירים והקוראים להקמת מדינה פלסטינית במקום מדינת ישראל. מי שלא יכבד את החוק הישראלי ייענש במלוא החומרה. אנחה את שר הפנים לבחון שלילת אזרחות של הקוראים להשמדת מדינת ישראל".