שר הביטחון יעלון יחל בדיונים על הרמטכ"ל הבא

מחר יכנס יעלון ללשכתו שני רמטכ"לים לשעבר - דן חלוץ וגבי אשכנזי - ואת שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ על מנת לדון במועמדים האפשריים לתפקיד הרמטכ"ל הבא. יעלון הבהיר כי בהמשך ייפגש גם עם הרמטכ"לים לשעבר ברק ומופז ועם שר הביטחון לשעבר בן אליעזר, והוא צפוי בקרוב לקבל חוות דעת משפטיות סופיות על המועמדים

יראיין מועמדים רק לאחד הדיונים. יעלון (חדשות 2)

המרוץ לרמטכ"לות החל באופן רשמי: לאחר שבועות ארוכים של שמועות, הודיע הערב (חמישי) באופן רמשי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על תחילת ההתייעצויות לקראת מינוי המפקד הבא של צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת לשכתו של יעלון, הוא ייפגש מחר בלשכתו עם שני רמטכ"לים לשעבר שייעצו לו בבחירה - רא"ל (מיל.) דני חלוץ, שכיהן לאחר יעלון בתפקיד, ורא"ל (מיל.) גבי אשכנזי, שכיהן כרמטכ"ל לפני גנץ וכמנכ"ל משרד הביטחון. כמו כן הודיע יעלון כי שר נוסף ייעץ לו בבחירה - השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, ששימש כשר הביטחון בזמן מלחמת לבנון השנייה.

לאחר מכן יתייעץ יעלון גם עם ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, ועם שרי הביטחון לשעבר ח"כ שאול מופז וח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר - כך נמסר מלשכתו של יעלון. גם סגני הרמטכ"ל בעבר, האלופים (במיל.) דן הראל ומשה קפלינסקי, ייעצו ליעלון בהמשך. 

ייעץ ליעלון למרות מצבו הרפואי. בן אליעזר (AP)

על מנת לגבש את חוות דעתו הסופית על המתמודדים, יעלון צפוי לקבל לידיו את חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לכשירות האלופים המועמדים - האלופים יאיר נווה, גדי אייזנקוט ויאיר גולן. רק בשלב זה יחל יעלון בסבב הראיונות של המתמודדים לתפקיד. 

בחודש שעבר הדגיש יעלון כי "הרמטכ"ל הבא יהיה מלובשי המדים", ובכך פסל את מועמדותו של האלוף (במיל.) יואב גלנט.