הנחייה חדשה במשרד הביטחון: ייצוג נשי בכנסים

משרד הביטחון העביר הנחייה לאגפי המשרד להגביר את ייצוג הנשים בכנסים שהוא עורך. יושבת ראש התנועה למעמד האישה פנתה למשרד בדרישה למנות אישה לתפקיד היועץ הכלכלי לרמטכ"ל

עוד נשים. ארכיון (חדשות 2)

הדיון סביב מינוי מחליף לתפקיד היועץ הכלכלי לרמטכ"ל מציף מחדש את סוגיית ייצוג הנשים בצה"ל. במכתב ששיגרה למשרד הביטחון קראה מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, ורד סויד, לנפץ את האפליה המגדרית בצה"ל ולהציב אישה בתפקיד. בלשכת המנכ"ל בירכו על פנייתה, ובמקביל הצהירו על הנחייה חדשה - אגפי המשרד נדרשים להגביר את השתתפותן של נשים בכנסיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסמך שהעבירה ללשכת מנכ"ל משרד הביטחון, טוענת סויד לתת-ייצוג לנשים בצמרת גופי הביטחון, וקראה לפעול להטמעת חשיבה מגדרית שתאפשר לנשים לאייש עמדות בכירות ותפקידי מפתח במערכת הביטחון. את המלצותיה גיבתה בחוות דעת שהגישה בסוגיית הארכת שירותן של נשים בצה"ל.

במשרד הביטחון התייחסו לדברים והסבירו שככלל פועלים במשרד לייצוג מגדרי שווה. "אנו כארגון השואף לשוויון רואים חשיבות רבה בעשייה לייצוג הולם של נשים במשרד", כתב בתגובה מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל. "כחלק מעשייה זו באה לידי ביטוי השתתפות נשים בקרב הדוברים בכנסים, בפאנלים ובימי עיון הנערכים על ידנו במשרד".

בסוף מכתבו הורה המנכ"ל לאגפי המשרד להגביר את השתתפותן של נשים בכנסיו. "הצגת נקודת המבט הנשית והמקצועית מביאה ערך מוסף בדרך לארגון יעיל יותר כחלק ממימוש הפוטנציאל של כלל העובדים במשרד", כתב. "לפיכך מנחה לעשייתכם והתערבותכם להשתתפות נאותה של נשים בקרב הדוברים בכנסים, בפאנלים ובימי עיון הנערכים באגפיכם".