מורה מהצפון נעצר בחשד לתמיכה בדאע"ש

מורה בן 24 מכפר קרע נעצר על ידי המשטרה, לאחר שבחיפוש בביתו נמצאו ספרים העוסקים בג'יהאד, קובצי מחשב העוסקים בארגון דאע"ש ודגל של המדינה האסלאמית. בחקירתו הודה המורה כי רכש את האביזרים במהלך לימודיו בירדן

דגל דאע"ש נמצא בבית החשוד (משטרת מחוז חוף)

חוקרי מחוז חוף במשטרה פשטו הבוקר (שני) על ביתו של תושב כפר קרע, בן 24 המשמש כמורה בבית ספר מקומי, ומצאו במקום דגלי דאע"ש וחומרים ספרותיים הקשורים לג'יהאד. המורה נעצר בחשד להזדהות ותמיכה בארגון הטרור הקיצוני, המטיל אימה בעירק ובסוריה. בית משפט השלום בחיפה האריך את מעצרו עד יום רביעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המורה נעצר בחשד לעבירה של הזדהות עם התאחדות בלתי מותרת, לאחר שבמהלך חיפוש בביתו נמצאו אביזרי מדיה ומחשבים, דגל הארגון, ניירות וספרות מקורית בעניין הג׳יהאד.

החשוד, תושב אום אל פאחם במקור המלמד בבית ספר ביישוב ג'יסר א-זרקא, הועבר לחקירה בתחנת עירון, שבמהלכה הודה כי הביא את החפצים הקשורים למדינה האסלאמית בעת ששהה בירדן במהלך לימודיו.

בשבוע שעבר: תושב אום אל פחם הורשע בסיוע לדאע"ש

בשבוע שעבר, הרשיע בית משפט השלום בחיפה צעיר בן 23 מאום אל פאחם בביצוע עבירות של יציאה של כדין לסוריה וביצוע אימונים צבאיים אסורים, בין היתר בשורות דאע"ש.

במהלך הדיון, טען סניגורו של הנאשם, אחמד שורבאג'י, כי לא קיימת סמכות עניינית לבית המשפט בישראל להעמיד את הנאשם לדין, מאחר ואותם אימונים צבאיים בוצעו בסוריה ואין כל זיקה לביטחון המדינה. לדבריו, האימון הצבאי היה כדי לסייע למורדים להילחם במשטר של מדינת אויב.

השופטת אורית קנטור קיבלה את עמדת המדינה וקבעה כי "יציאה לאימונים צבאיים במדינת אויב בכלל, בסוריה בפרט ובמסגרת ארגון דעא"ש בכלל זה, הינה מעצם טיבה עבירה ביטחונית אשר טומנת בחובה סכנה רבה לביטחון ישראל".