יצהר: תינוקת נפצעה קל מאבן בראשה

בת 11 חודשים נפגעה מאבן גדולה שפגעה בה במהלך נסיעה עם בני משפחתה בצומת יצהר שבשומרון. היא פונתה במצב קל לבית החולים שניידר בפתח תקווה. "אחרי המבצע הם מרגישים שהם בעלי הבית", מתח אביה של התינוקת ביקורת על שלטונות ישראל

התינוקת ואמהּ לאחר הפגיעה (ועד מתיישבי שומרון)

בדרום הארץ וברצועת עזה מציינים את היום הראשון של הפסקת האש, אך ביהודה ושומרון נמשכים פיגועי האבנים: הדס קייזלר, תינוקת בת 11 חודשים, נפצעה היום (רביעי) באורח קל לאחר שנפגעה מאבן שיודתה לעבר הרכב שבו נסעה בצומת יצהר בשומרון. כוחות של צה"ל נכנסו לכפר בורין, במטרה לאתר חשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש כש-50 פלסטינים רעולי פנים מהכפר בורין יידו אבנים והשליכו רהיטים לעבר כלי רכב ישראלים סמוך ליצהר. אבן גדולה פגעה בראשה של התינוקת במהלך נסיעה מכיוון קדומים לאלון מורה. היא פונתה במצב קל לאחר שנפגעה מרסיסי זכוכיות, לחטמ"ר שומרון, ומשם הובהלה באמבולנס לבית החולים שניידר בפתח תקווה.

"אנחנו נמצאים עכשיו במיון והילדה נבדקת", סיפר לחדשות 2 Online שי, אביה של הילדה. "הצבא צריך לדאוג שדברים כאלה לא יקרו. אחרי מה שקרה במבצע הם מרגישים שהם בעלי הבית ושהם יכולים לחגוג. הם לא מורתעים ולא היה שם שום ג'יפ של הצבא".

האבן שפגעה בתינוקת (אגף ביטחון מוא"ז שומרון)

את מה שאירע בשטח תיאר לחדשות 2 Online שגיא קייזלר, מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון ודודהּ של הילדה. "הסבתא, האמא ועוד שלוש ילדות בנות 3, 6 ו-11 חודשים נסעו לאירוע משפחתי", סיפר "בצומת יצהר עמדו כעשרה נערים ערבים וזרקו עליהם אבנים. התינוקת נפגעה מאבן שחדרה את זכוכית החלון ופגעה לה בראש".

"אי אפשר לשתוק ואסור להכיל טרור", הוסיף קייזלר. "לצערנו הטרור העממי הולך וגובר ואין מענה מספק מצד גורמי הביטחון. צריך להתייחס לזריקות אבנים כאל ניסיון רצח, אנחנו קוראים למערכת הביטחון לשמור על אזרחיה ולטפל בנושא ביד קשה". 

מאז תחילת מבצע "צוק איתן" נרשמה עלייה חדה במספר יידויי האבנים בכל רחבי יהודה ושומרון. במוצאי שבת נפצע קשה בראשו מפגיעת אבן ידעיה שחרתון, תושב בית יתיר. שחרתון עדיין מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם במצב בינוני עד קשה.